Прожитковий мінімум, який використовується у бюджетуванні, не є чесним — Третьякова

13

Прожитковий мінімум, який використовується у бюджетуванні, не є чесним - Третьякова

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Наразі не можна констатувати, що в Україні прожитковий мінімум, який використовується у бюджетуванні, є чесним прожитковим мінімумом, який обраховується на підставі закону "Про прожитковий мінімум". Про це під час засідання КСУ заявила голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту ветеранів Галина Третьякова, передає кореспондент УНН.

“Система, яка задекларована у Конституції, яка має належно гарантувати гідний рівень життя, на сьогоднішній день економічно неспроможна забезпечувати той рівень гідного життя, декларований нашими законами… Різниця між умовами на гідне життя і правом на гідне життя — все ж таки є певна різниця", — вказала Третьякова.

Вона зауважила, що може бути так, що людина живе в гідних умовах життя, але право на гідне життя їй не забезпечили.

"Сьогодні ми можемо констатувати про те, що прожитковий мінімум, який використовується у бюджетуванні, не дорівнює тому чесному прожитковому мінімуму, який обраховується на підставі закону "Про прожитковий мінімум"… Сьогодні уряд не здатний забезпечити виконання всіх законів на рівні чесного, справедливого прожиткового мінімуму, повертаються до того, що формують умовні квазівеличини, за рахунок яких закладається та політика соціальна, яка є у державному бюджеті”, — зазначила вона.

Нагадаємо, Велика палата КСУ розпочала судове засідання щодо розгляду справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції України, а саме офіційного тлумачення “гідних умов життя людини”.