Шмигаль після росту тарифів почав «роздавати» субсидії: обіцяє і за електрокотли

12

Шмигаль після росту тарифів почав "роздавати" субсидії: обіцяє і за електрокотли

КИЇВ. 13 січня. УНН. Лише через два тижня після того, як по Україні скасували пільговий тариф на електроенергію для населення, Прем'єр-міністр доручив Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики допомогти субсидіями людям, які використовують електроенергію для опалення домівок. Про це він сказав під час засідання уряду у середу, 14 січня, передає кореспондент УНН.

“Окреме питання по тарифах — це питання електроопалення. З огляду на те, що було встановлено єдиний тариф на електроенергію з 1 січня, доручаю Міністерству соціальної політики та Міністерству фінансів спрямувати механізм субсидіювання, який допоможе людям, які використовують електроенергію для опалення своїх домівок”, — зазначив Прем’єр-міністр.

Він також заявив, що "у зв’язку із збільшенням тарифів, у січні зростуть і субсидійні виплати для людей", що отримання їх спрощено і збільшена кількість людей, яким автоматично перепризначається субсидія.

Додамо, за даними Мінсоцполітики, в Україні 3,1 млн домогосподарств отримують субсидії для оплати комунальних послуг. Середній розмір нарахувань становить більш ніж 1600 грн.

Нагадаємо, в Україні ні розмір, ні перелік осіб, які отримують субсидії — не скорочуються. Відбувається певна економія через збільшення мінімальної зарплати.

Зазначимо, що вже кілька тижнів у низці міст України тривають масові акції протесту проти зростання тарифів, які влада обіцяла не підвищувати.
Ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але “не так сталося, як гадалося”.

Днями, за інформацією пресслужби ОП, в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко представив “попередній план із суттєвого зниження тарифів на газ та встановлення ціни, яка була б справедливою з точки зору споживача”.

Уже під час зустрічі народних депутатів від фракції “Слуга народу” із Прем’єром Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК “Нафтогаз” Андрієм Коболєвим було представлено два плани виходу з “тарифної кризи”. Перший — “Нафтогаз” стає єдиним постачальником газу для населення, другий — встановлення максимальної маржинальності.

З огляду на заяви представників влади відзначимо, що ще 22 грудня УНН повідомив, що новопризначений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко і уряд скасують пільговий тариф для населення на електроенергію.

А вже 28 грудня 2020 року влада офіційно зробила українцям “подарунок під ялинку”: з 1 січня 2021 року була скасована пільгова ціна на електроенергію для населення — тепер ціна становить 1,68 грн за 1 кВт-год.

Водночас ГК “Нафтогаз України” повідомила про підвищення ціни на газ для своїх побутових клієнтів за місячним контрактом — з 6,33 грн/куб. м у грудні до 7,22 грн/куб. м у січні — на 14%, підключення до річного тарифного плану для нових клієнтів призупиняється з нового року.

Далі, вже 4 січня поточного року, НКРЕКП оприлюднило дані для 43 газорозподільних компаній.

Найнижчий тариф на транспортування газу заплатять споживачі столичного “Київгазу” — 0,31 грн за куб. м, а також споживачі “Харківміськгазу” — 0,35 грн за куб. м, і “Кременчукгазу” — 0,39 грн за куб. м. У свою чергу найвищу вартість розподілу і транспортування газу отримали споживачі послуг компанії “Газовик” — 2,55 грн за куб. м. Як буде діяти в цій ситуації національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наразі ще невідомо.

Варто відзначити, що 17 грудня Верховна Рада не підтримала Юрія Вітренко на посаду міністра енергетики, зокрема через його антисоціальну політику.