В Україні від початку року на 27% зріс приплив грошей за депозитами у гривнях — Шевченко

16

В Україні від початку року на 27% зріс приплив грошей за депозитами у гривнях - Шевченко

Кирило Шевченко

КИЇВ. 22 жовтня. УНН. За 9 місяців 2020 року в Україні на 27% зріс приплив грошей за депозитами у гривнях. Про це сказав під час брифінгу голова Національного банку Кирило Шевченко, передає кореспондент УНН.

“За 9 місяців цього року ми спостерігаємо позитивну динаміку притоку депозитів у гривнях. Загальний приплив грошей населення становить 27%, а саме строкових депозитів, нові строкові депозити становлять 12%. Те, що стосується валютних заощаджень, там теж позитивна динаміка і загалом притік валютних заощаджень в банківську систему становить 5%”, — сказав Кирило Шевченко.

За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, під час коронакризи в Україні все одно спостерігається зростання кількості депозитів.

“Воно, може, могло бути більше, тому що ми розуміємо, все ж таки, відплив у готівку, і так далі, але все ж таки, коли ми приймали рішення щодо зниження ключової ставки, вона була, я нагадаю, 13,5% на початок року. Одна із причин, чому ми робили це поступово, тому що ми якраз хотіли побачити, як це вплине на динаміку ставок за депозитами і диференціал ставок між доларовими і гривневими депозитами. Можу зараз наголосити, що ніякої трагедії не відбулося. Ринок поступово звикає до життя в умовах однознакових депозитних ставок, а за ним вниз ідуть і ставки по кредитах, що вже не раз наголошували”, — додав Сологуб.

Нагадаємо, українці наростили гривневі вклади у банках.