В ЄС назвали умови для надання 1,2 мільярда євро Україні

7

В ЄС назвали умови для надання 1,2 мільярда євро Україні

Жозеп Боррель

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Європейський Союз готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, але для цього їй треба конструктивно взаємодіяти з Міжнародним валютним фондом і виконати вимоги, які стосуються посилення верховенства права. Про це сказав на брифінгу в Києві у вівторо Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, передає корреспондент УНН.

“Ми є найпотужнішим і найнадійнішим партнером України, і ми будемо продовжувати підтримувати процес реформ в Україні, так само як суверенітет і територіальну цілісність України”, — сказав Боррель.

Він зазначив, що Україна та Європейський союз мають найбільш всеохоплюючу угоду про асоціацію, і ЄС надає найбільшу фінансову підтримку Україні.

“Одним з найбільших викликів сьогодні є коронавірус. Європейський союз у цій ситуації також виражає солідарність із Україною. Ми наддали безпрецедентну підтримку Україні у боротьбі з пандемією. Це майже 200 млн Євро. Це найбільша фінансова допомога, яка була надана нашим східним партнерам. Ми також готові надати 1,2 млрд макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти вирішенню проблем, які пов'язані з економічним спадом, що був спричинений пандемією, але для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з МВФ і виконати всі вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні”, — наголосив Боррель.

Нагадаємо, раніше в Офісі Зеленського заявили, що восени очікують онлайн-візит місії МВФ в Україну.