Законність будівництва можна перевірити онлайн: у Мінцифри відкрили реєстр

12

Законність будівництва можна перевірити онлайн: у Мінцифри відкрили реєстр

КИЇВ. 23 вересня. УНН. У Міністерстві цифрової трансформації відкрили дані про декларативні та дозвільні документи з Реєстру будівельної діяльності, передає УНН з посиланням на Facebook-сторінку очільника відомства Михайла Федорова.

“Багато вже писав про хабарі на будівельному ринку і про найбільш корумповану структуру — ДАБІ. Але сьогодні маю гарні новини. Відкриваємо дані про декларативні та дозвільні документи з Реєстру будівельної діяльності, який запрацював на початку липня в межах реалізації Єдиної державної електронної системи в галузі містобудування України”, — написав міністр цифрової трансформації.

Михайло Федоров зазначив, що вже опубліковані дані понад 27 тисяч декларативних і дозвільних документів, а також розширено перелік полів реєстру, де вказана інформація була раніше доступна тільки на папері.

Окрім цього, усі дані опубліковані з координатами, що дозволяє з точністю виявити об’єкт будівництва, а унікальні ідентифікатори прив’язують до нього всі дозвільні документи.

Міністр наголосив, що інформація в реєстрі є актуальною та оновлюється щотижня й форматі Json.

Раніше УНН писав, що литовський забудовник за допомогою технічної шпарини в електронному кабінеті ДАБІ зареєстрував будівництво за заниженими вимогами до забудов в історичному центрі Одеси. Лише після резонансу дію незаконних документів скасовано, будівництво тимчасово зупинено, а всі матеріали направлені до прокуратури.