У Львові оцифрували старовинну каплицю

У Львові оцифрували старовинну каплицю

У Львові триває масштабна робота з цифрового збереження об'єктів польської культурної спадщини, що опинилися під загрозою знищення через війну.

Інститут "ПОЛОНІКА" ініціював серію 3D-сканувань найцінніших пам’яток архітектури. Одним із об'єктів, що були задокументовані, стала каплиця родини Ласкі на Личаківському цвинтарі.

Каплиця Ансодія Ласкі, зведена у 1883 році в стилі ренесансної готики, є зразком високої майстерності архітектурного оздоблення кінця XIX століття. Її автор — Ян Шульц, відомий львівський будівельник того часу, також причетний до створення каплиці Бачевської та могили барона Гейдла.

Проведене 3D-сканування каплиці дозволило зафіксувати найменші деталі конструкції: від загального об'єму споруди до дрібних декоративних елементів і особливостей дахового перекриття. У результаті утворена точкова хмара, на основі якої створено повну архітектурну інвентаризаційну документацію. Вона містить точні виміри, структуру об’єкта та всі ключові елементи його оздоблення.

Цифрова документація такого рівня є безцінним джерелом для вивчення будівельних технік, історичного контексту споруди та, що найважливіше, дозволяє у майбутньому точно відтворити об'єкт у разі його пошкодження.

Інститут ПОЛОНІКА закликає охочих здійснити віртуальну екскурсію каплицею, створену за допомогою сучасних технологій 3D-сканування, аби краще ознайомитися з культурною спадщиною Львова та Польщі.

Читайте також: Небезпечна схема втечі: на Львівщині зловили організатора незаконного перетину кордону