Російські спецслужби намагалися завербувати 35-річну мешканку Львова. Жінку намагалися залучити до співпраці під час візиту до родичів в окупованому Донецьку

43

Контррозвідка Служби безпеки України зафіксувала факт вербування мешканки Львова спецслужбами РФ. Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі СБУ Львівщини, 35-річну жінку намагалися завербувати під час того, як вона відвідувала своїх родичів в окупованому Донецьку.

«Встановлено, що львів’янка під час відвідування своїх рідних у тимчасово окупованому Донецьку була незаконно затримана бойовиками під приводом нібито перевірки документів. Після цього її доправили до так званого «МДБ ДНР» (Міністерство держбезпекиред.), де від неї вимагали згоди до конфіденційного співробітництва на шкоду державній безпеці України. Для цього бойовики застосовували психологічний тиск і погрози», – повідомили у прес-службі СБУ Львівщини.

Відео прес-служби СБУ Львівщини

Після повернення на підконтрольну українській владі територію жінка добровільно повідомила про факт незаконного затримання і спробу вербування. Вона розповіла, що мала збирати для спецслужб РФ інформацію про зв’язки членів родин переселенців, а також військовослужбовців із Західної України. Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі СБУ, 35-річна жінка – переселенка, уродженка Донецька. У Львові вона керувала невеликим підприємством, на якому також частково працювали переселенці, інформацію про яких вона і мала надавати спецслужбами. Також в СБУ зазначили, що задля безпеки жінки не можуть розповісти, скільки часу вона перебувала на окупованій території та коли відбулася спроба вербування.

До слова, згідно з ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України громадяни України звільняються від кримінальної відповідальності, якщо не вчиняють незаконних дій та добровільно повідомляють про спробу вербування і отримане завдання.