У Львові зафіксували порушення «дня тиші» перед виборами. У місті з’явились білборди, які відверто натякають на одного із кандидатів у мери

10

Активісти Руху ЧЕСНО зафіксували порушення «дня тиші» у Львові, де 22 листопада відбудеться другий тур місцевих виборів. Згідно із законом, вся зовнішня політична реклама мала б бути прибрана з вулиць за день до виборів. Попри це у місті з'явилися білборди із гаслом і стилістикою, що натякає на одного із кандидатів у мери Олега Синютку. Водночас активісти звернули увагу на рекламні плакати «Львове, цієї неділі покажи свою явку», до поширення яких, ймовірно, причетна команда Андрія Садового. Такі плакати не вважаються прихованою агітацією.

Зокрема, у Львові, як і під час першого туру виборів, розміщені борди, що за ідентичними гаслами «Львів – місто, де хочеться жити!», символами, кольорами та шрифтами, натякають на кандидата від «Європейської солідарності”» Олега Синютку.

«Закон чітко встановлює, що в «день тиші» не має бути агітації. Подібну рекламу можна трактувати як порушення. Єдине, що ті, хто розміщують таку рекламу, розуміють, що якщо не вказати замовника і ім’я кандидата, тоді в юридичному сенсі складно буде когось притягнути до відповідальності. До такої реклами можна викликати поліцію і вона мала би фіксувати подібні ознаки порушення», – розповів ZAXID.NET аналітик руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Водночас у Львові помітили борди без вихідних даних, імен чи прізвищ, що закликають львів’ян прийти на вибори гаслом «Львове, цієї неділі покажи свою явку». Члени партії «Самопоміч» встановили на свої авторки рамки з ідентичним гаслом, що може вказувати на причетність команди Андрія Садового до розміщення такої реклами. Однак активісти руху ЧЕСНО не вважають такі борди прихованою агітацією, а скоріше мобілізацією на вибори.

Львів'ян закликають прийти на вибори 22 листопада