Харківські правоохоронці затримали псевдоволонтера-шахрая, який наживався на обіцянках вивезти людей із тимчасово окупованих територій

48

Харківські правоохоронці затримали псевдоволонтера-шахрая, який наживався на обіцянках вивезти людей із тимчасово окупованих територій

Харківські слідчі поліції під процесуальним керівництвом Немишлянської окружної прокуратури міста повідомили про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України) 22-річному харків'янину.

"За даними слідства, у період з 24 лютого до 10 квітня 2022 року чоловік знаходив у месенджерах оголошення від громадян, які шукали перевізників. Представившись волонтером, він пропонував допомогу у перевезенні людей, зокрема з тимчасово окупованих територій, за грошову винагороду нібито на паливо. За свої послуги "волонтер" просив перевести передоплату йому на банківську картку, після чого переставав виходити на зв'язок", — повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

За даними досудового слідства, сума матеріальних збитків, завданих псевдоволонтером, становить понад 230 тис. грн.

У порядку ст. 615 КПК України до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Раніше начальник слідчого управління ГУ Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов повідомив, що псевдоволонтер шукав своїх потенційних жертв через інстаграм, а серед постраждалих від його дій були мешканці Маріуполя.