Денісова заявила, що готова сприяти поверненню полонених з ОРДЛО і «без посередництва»

17

Денісова заявила, що готова сприяти поверненню полонених з ОРДЛО і "без посередництва"

Людмила Денісова

КИЇВ. 16 січня. УНН. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова висловила свою готовність сприяти поверненню полонених українців, про повернення яких сьогодні поширили заяви з ОРДЛО, а також до наступних кроків для продовження процесу взаємного звільнення громадян без будь-якого посередництва. Про це вона написала у Facebook, передає УНН.

"Щодо заяви так званих представників “ДНР” та “ЛНР” Наталії Никонорової та Владислава Дейнего повідомляю наступне: як Уповноважений ВРУ з прав людини вітаю рішення передати на підконтрольну уряду України територію деяких незаконно утримуваних наших співгромадян. Висловлюю свою готовність сприяти поверненню наших громадян, про яких йшла мова у вищезгаданій заяві, а також робити наступні кроки для продовження процесу взаємного звільнення громадян без будь-якого посередництва", — зазначила Омбудсмен.

При цьому вона зауважила, що робота щодо звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, які перебувають в місцях несвободи на території РФ, тимчасово окупованого Криму та частині Донбасу "щоденно здійснюється Офісом Президента України, Офісом Уповноваженого та представниками української сторони у рамках ТКГ".

Нагадаємо, глава української делегації Леонід Кравчук прокоментував повідомлення у ЗМІ про "…повернення утримуваних українських громадян з території тимчасово окупованих районів ОРДЛОУ". За його словами, приватні особи не мають повноважень втручатися у врегулювання збройних конфліктів.

Як повідомлялося сьогодні у ЗМІ, ватажки "ДНР/ЛНР" заявили про передачу Україні полонених при посередництві одного із нардепів ВР.

Нагадаємо, під кінець минулого року у російських ЗМІ з’явилась інформація про те, начебто Росія і ватажки “Л/ДНР” відмовилися від пропозиції України провести обмін утримуваними особами до Нового року. У ТКГ тоді пояснили новини про зрив обміну утримуваними на Донбасі. Обмін так і не відбувся.

Востаннє обмін утримуваними на Донбасі відбувся 16 квітня 2020 року. Тоді в Україну повернулися 20 бранців.