Ексканцлер Німеччини Шредер вперше розкритикував Кремль та визнав анексію Криму «порушенням права»

20

Ексканцлер Німеччини Шредер вперше розкритикував Кремль та визнав анексію Криму "порушенням права"

КИЇВ. 16 січня. УНН. Ексканцлер ФРН Герхард Шредер, який в даний час займає пост голови ради директорів “НК “Роснєфть” і голови ради директорів компанії Nord Stream 2, яка належить “Газпрому”, вперше виступив з публічною критикою Кремля. У інтерв’ю німецькому тижневику Der Spiegel, опублікованому в суботу, 16 січня, він визнав, що ряд дій російського керівництва порушують міжнародні правові норми, пише УНН.

В ході бесіди журналіст Der Spiegel нагадав Шредеру про фразу, яка прозвучала в його книзі “Останній шанс”, яка готується до публікації, про те, що Путін “переступив межу, яку не слід переступати”. Зі свого боку, Шредер уточнив, що дана фраза відносилася не до Путіна, а до Росії. “Ми знаємо, що Путін є важливою силою в Росії, але ми не знаємо, чи дійсно він несе відповідальність за все, що пов’язують з Росією”, — підкреслив він.

Ексканцлер заявив: “Анексія Криму була явним порушенням міжнародного права”. При цьому він уточнив, що ця констатація не дає відповіді на питання, які причини стояли за діями Москви. “Припустимо, що Україна дійсно вступила б в НАТО, як того хотіли американці. Тоді б Севастополь, один з найважливіших військових портів Росії, виявився б на території західного альянсу”, — продовжив Шредер свою думку.

Ексканцлер ФРН заявив, що не вважає санкції правильної реакцією на порушення міжнародного права. “Їх я вважаю безглуздими, оскільки не бачу, чого можна домогтися за їхньою допомогою”, — підкреслив Шредер. На його думку, “жоден президент Росії вже не поверне Крим”.

Коли мова зайшла про розширення НАТО після розвалу Радянського Союзу, Шредер вказав, що східноєвропейські країни мали всі підстави самостійно приймати рішення про те, щоб вступити в НАТО або ЄС. Однак потім розгорілася дискусія, ініційована, в першу чергу, з США — про те, щоб прийняти в НАТО Україну і Грузію. “Це було не що інше, як стратегія по оточенню Росії, яка в той час була куди більш відкритою для співпраці з Європою і НАТО”, — додав ексканцлер.

Відзначимо, що раніше Шредер неодноразово виступав з проросійських позицій, зокрема захищаючи “Північний потік-2”.