КСУ перевірить на конституційність закон щодо соціального страхування

29

КСУ перевірить на конституційність закон щодо соціального страхування

КИЇВ. 3 червня. УНН. Велика палата Конституційного Суду України 4 червня розглядатиме справу щодо відповідності Конституції ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу КСУ.

“4 червня о 10:00 Велика палата КСУ на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п. 2 ч. 1 статті 7 ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ст. 7 закону визначено базу нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників, крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі, якщо таким платником не отримано дохід у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

“Автор клопотання зазначає, що оскаржуваними положеннями закону в частині зобов’язання визначати базу нарахування єдиного внеску платником, який не отримав дохід у звітному періоді, “відбулось втручання в право приватної власності та право на зайняття підприємницькою діяльністю”, — додали в КСУ.

Нагадаємо, ВРУ рекомендували ухвалити за основу законопроект № 3486 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).