Насильство не норма: Олена Зеленська записала відео для всесвітньої акції

26

Насильство не норма: Олена Зеленська записала відео для всесвітньої акції

Олена Зеленська

КИЇВ. 25 листопада. УНН. Перша леді Олена Зеленська до всесвітньої акції “16 днів проти насильства” оприлюднила відеоролик із закликом проти насильства, передає УНН з посиланням на Instagram-сторінку дружини Президента.

“Сьогодні стартує всесвітня акція „16 днів проти насильства“. Її мета — привернути увагу суспільства до проблеми, яка часто замовчується, толерується… Мій заклик до всіх — не сприймайте домашнє насильство як норму, не замовчуйте, не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога. Норма — це нульова толерантність до насильства, і це під силу кожному”, — написала перша леді.

У ролику, окрім Зеленської, із засудженням насильства виступили віце-прем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко та інші представники української влади.

Додамо, 25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками та старт Міжнародної кампанії “16 днів проти насильства”. Із 1991 року акцію “16 днів проти насильства” підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити соціальний простір, вільний від насильства.

Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї: країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; підписано указ Президента “Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства”, вказали в Офісі Омбудсмена.

Нагадаємо, наприкінці жовтня поточного року перша леді Олена Зеленська провела неформальну зустріч з жінками — послами іноземних держав в Україні, на якій визначили потенційні можливості для співпраці.

На зустрічі Зеленська та жінки-посли обговорили пріоритетні для першої леді України гуманітарні напрямки й соціальні проекти та визначили потенційні можливості для співпраці. Зокрема, всі учасниці заходу наголосили на важливості об’єднання зусиль у боротьбі з домашнім та гендерно зумовленим насильством та створенні рівних можливостей для всіх громадян, позитивно оцінивши успіхи України на цьому шляху.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Olena Zelenska (@olenazelenska_official)