В Україні з’явиться Бюро санкційної політики: що відомо про новий орган при РНБО

93

При Раді національної безпеки та оборони України (РНБО) пропонується створити Бюро санкційної політики.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Ради нацбезпеки та оборони України.

"Бюро санкційної політики згідно із законопроєктом є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України, який координуватиме діяльність суб’єктів, що реалізують санкційну політику України", — йдеться в повідомленні.

З-поміж іншого, Бюро перевірятиме пропозиції про застосування санкцій на відповідність концептуальним підходам, напрямам, заходам у сфері санкційної політики України, визначеним РНБО України.

Законопроект "Про засади санкційної політики України", на якому буде ґрунтуватись діяльність нового органу, містить ряд суттєвих новацій, зокрема, у частині переліку та повноважень суб’єктів у сфері санкційної політики, суб’єктів внесення пропозицій щодо застосування, зміни або скасування санкцій, процедури корегування санкцій та ін.

Як зазначив керівник Апарату РНБО України Андрій Зюзь, Апарат Ради "повністю готовий" до роботи зі створення Державного реєстру санкцій, який передбачено утворити згідно із законопроектом.

"Апаратові Ради, який є адміністратором цього реєстру, пропонується дозволити обробляти усі види інформації з обмеженим доступом і надати доступ до баз даних та реєстрів інших державних органів", — йдеться в повідомленні на сайті РНБО.

Законопроект найближчим часом буде відправлено на розгляд уряду. Після цього — до Верховної ради.

Як повідомлялося, розвиток подій на фронті робить очевидним, що бойові дії проти України лише частина масштабного плану РФ щодо переформатування світу. Кремль заздалегідь готувався до санкцій та формував міжнародну "групу підтримки" війни.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.