Коли відновиться економіка України — аналітики шокували новим прогнозом

24

Коли відновиться економіка України - аналітики шокували новим прогнозом Фото: flickr.com

Пандемія коронавіруса сильніше вдарить по економіці України, ніж по інших країнах. Експерти відзначають, що український економічна криза буде глибше, ніж світова — в нашій країні падіння очікується не нижче 6%, в той час як в світі буде економічний спад до 4,9%, про що попередили в МВФ. При цьому ще в квітні 2020 року з прогнозом падіння економіки України не мало перевищити 4,2%. Про це йдеться в консенсус-прогнозі "Вплив COVID-19 на економіку і суспільство — постпандемічний розвиток" за липень 2020 року, опублікованому 10 серпня на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в Україні, передає ONLINE.UА.

Експерти погіршили економічний прогноз в Україні через те, що є висока ймовірність настання другої хвилі пандемії COVID-19 у другому півріччі 2020 року. А відновлення економіки буде залежати від вже діючих карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах "адаптивного карантину", в результаті чого відновлення буде повільним. Складною буде залишатися ситуація і на ринку праці — рівень безробіття виросте до 9,6%.

Втім, в 2021 році експерти очікують економічного зростання в Україні на рівні 3,2%, але він не зможе компенсувати падіння в 2020 році. Тільки в 2022-2024 роках темпи економічного зростання почнуть прискорюватися.

Важливо нагадати, що в держбюджеті України передбачено падіння ВВП в 4,9%. Разом з тим МВФ в червні погіршив прогноз падіння економіки країни з прогнозованих раніше 7,7% до 8,2%. Втім, Єврокомісія значно погіршила прогноз падіння економіки і для країн єврозони. Найбільше постраждають Франція, Італія і Іспанія. Там очікується зниження ВВП в цьому році більш ніж на 10%.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що буде з економікою України найближчим часом. За оцінкою аналітиків, зараз в Україні почався найглибший спад економіки з часів анексії Росією Криму та початку військового конфлікту на Донбасі.