У Лукашенка оновили дані про підсумки виборів — що варто знати

20

У Лукашенка оновили дані про підсумки виборів - що варто знати Олександр Лукашенко (фото — president.gov.by)

Центральна виборча комісія Білорусі станом на другу половину дня 10 серпня продовжує рахувати голоси на президентських виборах. Відомство наразі уточнило дані щодо позицій кандидатів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на БЕЛТА.

За офіційними даними, чинного державного лідера Олександра Лукашенка підтримали 4 659 561 білорус — це 80,08% голосів.

Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала, згідно з версією ЦВК, 587 411 голосів — близько 10,09%.

Далі позиції належать Анні Конопацькій (97 552 — 1,68%), Андрію Дмітрієву (70 613 — 1,21%), Сергію Черечню (66 695 — 1,15%).

Також 267 628 осіб проголосували проти всіх, це дорівнює 4,6%.

Загальна кількість виборців на виборах-2020 сягнула 5 818 965. Показник явки досяг 84,27%, сам. Лукашенко називав його рекордним для білоруських виборів.

Очільниця ЦВК Лідія Єрмошина уточнила під час брифінгу 10 серпня, що відомство оновлюватиме дані щодо голосування в процесі підрахунку бюлетенів.

Нагадаємо, Лукашенко балотувався на шостий термін. День голосування завершився масовими заворушеннями у великих містах Білорусі. Силовики зважилися на найжорсткіші сценарії придушення протестів — використання гумових куль, водометів, рукопашних розгонів з кийками.

Наразі відомо про 3 тисячі затриманих, серед яких були також журналісти. Лукашенко виправдав дії силовиків та звинуватив протестувальників у тому, що їх координують з-за кордону.

Як повідомляв ONLINE.UA, після протестів у Білорусі, викликаних сумнівними результатами виборів президента, влада вдалася до заходів, які фактично нагадують воєнний стан. Правозахисники підтвердили введення в Мінськ внутрішніх військ. Вони додали, режим Лукашенка цілеспрямовано готувався до цього.