Затримані під Мінськом вагнеровці дали резонансні свідчення — що розповіли бойовики

11

Затримані під Мінськом вагнеровці дали резонансні свідчення - що розповіли бойовики Олександр Лукашенко на нараді з силовиками (фото — president.gov.by)

Скандал із затриманням бойовиків російської ПВК "Вагнера" під Мінськом набирає обертів. Після того, як білоруські слідчі допитали кожного із затриманих, виявилося, що 15 осіб з них планували летіти з Білорусі до Туреччини, двоє — на Кубу, 11 осіб — до Венесуели, один — в Сирію, але збиралися здійснити переліт одним літаком. При цьому один з бойовиків, як з’ясувалося, взагалі не знав куди летить, а троє від показань відмовилися. Керівник білоруської слідчої групи Олександр Агафонов назвав сумнівними і суперечливими показання бойовиків. Він вважає, що летіти вони нікуди не збиралися, а наявність у них квитків на 25 липня в Стамбул, є лише підготовленим алібі. Резонансні деталі допиту затриманих вагнеровцев в Білорусі повідомляє ONLINE.UA з посиланням на БЕЛТА.

"Всі затримані допитані за участю захисників. Їхні свідчення непослідовні, а цілі перебування в Білорусі — суперечливі: 11 осіб мали намір летіти до Венесуели, 15 слід в Туреччину, двоє — на Кубу, один — в Сирію. Один взагалі не знав, куди летить. Три від дачі показань відмовилися. Видається сумнівним, що на одному рейсовому літаку можна зробити переліт в країни різних континентів. Це те ж саме, що на одному поїзді їхати відразу в Москву, Санкт-Петербург, Сочі і Магадан", — повідомив Агафонов.

Глава слідства також підкреслив, що група затриманих беовіков була організована і управлялася по військовим стандартам.

Важливо відзначити, що посол Росії Дмитро Мезенцев повністю заперечує причетність Москви до внутрішніх справ Білорусі. Він заявив, що затримані під Мінськом росіяни не бойовики, а в санаторії "Білорусочка" під Мінськом вони зупинилися, так як запізнилися на рейс з Національного аеропорту столиці Республіки, прямуючи транзитом до третьої країни. При цьому Мезенцев натякнув, що затримані бойовики можуть бути співробітниками приватного охоронного підприємства, яке, в рамках виконання зобов’язань за комерційним контрактом, покликане забезпечувати охорону енергетичної інфраструктури та ресурсів за кордоном, але не в Білорусі.

Нагадаємо, в ніч на 29 липня співробітники КДБ Білорусі під Мінськом затримали 33 бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнера". Білоруська влада оприлюднили імена затриманих. Як виявилося, всі вони брали участь у збройних конфліктах в Сирії, Лівііі, а 14 бойовиків воювали проти української армії в рядах бойовиків так званих "ДНР" і "ЛНР". Білоруські спецслужби вважають, що затримані входили в групу з 200 осіб, які прибули в країну для "дестабілізації обстановки в країні в період виборчої кампанії". У Радбезі РБ повідомили, що стосовно затриманих порушили справу про підготовку теракту і вони почали давати свідчення.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що серед бойовиків російської ПВК "Вагнера", затриманих під Мінськом, є громадяни України. Офіс генпрокуратури вже попросив білоруську владу екстрадувати їх в Україну. У Кремлі ж заявили, що не визнають українське громадянство затриманих бойовиків.