Знущаються над людьми — росіяни в шоці від чергового скандального випаду Росії проти України

12

Знущаються над людьми - росіяни в шоці від чергового скандального випаду Росії проти України Марія Захарова (фото — mid.ru)

Команда президента Росії Володимира Путіна цинічно реагує на кожну заяву українського лідера Володимира Зеленського, тому його реакція на масові протести в Білорусі не залишилася непоміченою в Кремлі. У МЗС РФ вирішили знову дорікнути президента України за невиконання Мінських домовленостей на Донбасі, які, втім, проросійські бойовики в ОРДЛО і не збиралися виконувати. Зокрема, скандальна спікерка дипвідомства РФ Марія Захарова заявила, що "не українським політикам з їх сумним досвідом держпереворотів і розвалу країни що-небудь радити" білоруським властям, які зіткнулися з серйозною кризою. Але її швидко поставили на місце росіяни, нагадавши, що в Росії твориться таке беззаконня, якого немає в жодній країні світу. Громадяни РФ вважають, що в Кремлі не знають, що таке демократія, якої дотримуються в Україні, і вже точно не Москві давати поради іншим країнам з її досвідом фальсифікації виборів і організації збройних заколотів в суверенних країнах. Таку жорстку відсіч Захарової росіяни дали під її постом в соцмережі, в якому вона дорікнула Зеленського за його поради Лукашенко, передає ONLINE.UА.

"Золоті слова українського президента! Як же вони добре описують ситуацію, тільки не в сусідній країні, а в своїй власній. Як просунулося б виконання «Мінських домовленостей», якби ця заява Зеленського стосувалася б України, а не Білорусії, яка розбереться сама, як їй жити ", — вважає представниця російського МЗС Захарова.

Цей скандальний випад проти України обурив в першу чергу самих росіян, які недавно спостерігали, як проходять вибори і голосування в Росії за кремлівським сценарієм. Вони вважають, що російська влада, як ніхто інший, не має права давати оцінку ситуації в Білорусі.

"Замість того, щоб кивати на Київ — теж потрібно б обернутися на беззаконня у власній країні. І на те, як органи державної влади знущаються над людьми", "Тільки Україну помічаємо, а що у нас твориться ми не бачимо", "Санкції за невиконання мінських угод ввели тільки щодо Росії. Чому про це не говорите. Згідно з другим пунктом ви повинні відвести своє важке озброєння. Чому не кажете що робить Торнадо С і інша ваша техніка на Донбасі "," Якби Росія не сунула свій брудний ніс в Україну, то українці розібралися б і без сопливих "," Зате є що порадити російським політикам з їх досвідом фальсифікації виборів. Правда? "," О, так, забавно чути поради країни, яка має досвід організації заколотів в суверенних країнах, щоб використовувати ситуацію для захоплення сусідніх територій ", — коментують росіяни цинічна заява Захарової на адресу Зеленського.

Як відомо, за даними офіційного екзит-полу, Олександр Лукашенко, який балотується на шостий термін, набрав 79,7% голосів, його основна опонентка Світлана Тіхановском — 6,8%. За результатами екзит-полу на 21 закордонній виборчій дільниці на виборах президента Білорусі, у Тіхановском на цих виборчих дільницях 81,57%, у Лукашенка 5,89%. Тіхановском заявила, що буде в судах відстоювати голоси виборців.

Після оголошення попередніх результатів виборів в Білорусі по країні прокотилася хвиля масових протестів. Тисячі білорусів вийшли на вулицю, протестуючи проти чинного президента Олександра Лукашенка, який беззмінно править країною вже 26 років і якого на Заході називають "останнім диктатором Європи". До їх розгону залучили ОМОН — зокрема автозак силовиків в’їхав у натовп протестуючих, а силовики стріляли по мітингуючих гумовими кулями і застосовували сльозогінний газ тасвітло-шумові гранати. Правозахисник повідомили про одного загиблого, але в МВС Білорусі цю інформацію спростовують. Також відомо, що в ході протестних акцій затримані вже більше трьох тисяч осіб.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що Зеленський відреагував на масові протести в Білорусі, які виникли там після виборів президента. Він закликав білоруського колегу Олександра Лукашенка проявити терпимість до мітингувальників і відмовитися від вуличного насильства, до якого вдалися білоруські силовики при розгоні демонстрантів. Зеленський вважає, що вихід з кризової ситуації можна знайти тільки через діалог і громадське взаємодія. Президент України попередив Лукашенко, що в разі ескалації насилля буде наростати, а це загрожує дуже гіркими наслідками. Зеленський підкреслив, що особисто зацікавлений в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою і стабільними суспільними відносинами.