28.4 C
Lviv
Неділя, 21 Червня, 2026

У Європі робота залучили до збору томатів

Эксклюзив

Китайська компанія K2 TECH (Qogori) розпочала випробування робота для збору томатів у теплицях Європи. Розробка покликана допомогти виробникам подолати дефіцит робочої сили та знизити витрати на збирання врожаю.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Робот пересувається рейками всередині теплиці, за допомогою системи машинного зору визначає стиглі томати, зрізає плоди, складає їх у контейнер, самостійно вивантажує зібраний урожай і повертається до роботи або зарядної станції.

У компанії зазначають, що точність збору перевищує 95%. Система також здатна працювати в нічний час, що дозволяє ефективніше використовувати виробничі потужності тепличних господарств.

За даними розробника, робот може скоротити потребу в ручній праці приблизно на 70%, а витрати на збирання врожаю — на 50%. У європейських умовах за вартості праці близько 25 євро за годину термін окупності технології може становити близько двох років.

У K2 TECH пояснюють, що тепличне виробництво є більш придатним для впровадження роботизованих рішень, ніж відкритий ґрунт, оскільки забезпечує стабільніші умови роботи та триваліший період збирання врожаю.

Компанія вже працює над створенням дворукого робота, який зможе одночасно відсувати листя та збирати плоди. Завершити розробку планують у 2026 році, а комерційний запуск очікується у 2027 році.

Останні новини