Франція долучилася до зусиль Польщі щодо стримання українського імпорту

Франція долучилася до Польщі в закликах до подальших обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції, погрожуючи зірвати переговори про продовження вільної торгівлі Києва з ЄС ще на рік. Це може призвести до втрат України на суму 1,2 мільярда євро доходу від торгівлі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.

Президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зібралися на саміті Веймарського трикутника в п'ятницю, де закликали до підтримки України.

Водночас обидва лідери домовилися про зближення Парижа і Варшави, повідомили дипломати напередодні важливих переговорів у вівторок ввечері. Ці переговори спрямовані на усунення розбіжностей, що виникли в останній момент між країнами ЄС та Європейським парламентом щодо торгівлі з Україною.

Згідно з оцінками Комісії, на які посилалися два анонімних дипломати, ця зміна коштуватиме Україні 1,2 мільярда євро доходів від торгівлі.

"Це величезне скорочення для країни, яка насправді потребує всієї можливої ​​допомоги," — заявив один з дипломатів.

"Країни-члени, які найбільше підтримують Україну, водночас завдають їй найбільшої шкоди".

Якщо цю суперечку не вдасться вирішити швидко, вона може затьмарити саміт лідерів ЄС у Брюсселі цього четверга — і виявити заяви лідерів про солідарність з Україною, оскільки вони опиняться під тиском фермерів, які стверджують, що не можуть конкурувати з дешевим імпортом через бюрократію ЄС.

Нагадаємо, у Чехії запропонують заборонити імпорт російського зерна до Європи. Під час наступного засідання Європейської ради наступного тижня Чехія висуне пропозицію щодо заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі до країн ЄС. Про це повідомив Марек Виборні, міністр сільського господарства, у програмі чеського телебачення.

Крім того, сейм Литви просить заборонити імпорт російського та білоруського зерна в ЄС.Так, Єврокомісія рекомендує негайно розробити законодавчі акти, що передбачають заборону імпорту зерна з Росії та Білорусі. За словами голови Комітету у справах села Віктораса Пранцкетіса, цією резолюцією "ми прагнемо консолідувати парламенти всіх країн ЄС, щоб було прийнято спільне європейське рішення і окремі країни не повинні були вводити заборону".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

За добу в Сумській області пролунало 214 вибухів, — ОВА

Протягом 18 березня росіяни здійснили 50 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, загалом було зафіксовано 214 вибухів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал Сумської обласної військової адміністрації.

Обстрілів зазнали Миколаївська, Миропільська, Юнаківська, Хотінська, Білопільська, Краснопільська, Великописарівська, Конотопська, Шалигинська, Есманьська, Середино-Будська громади.

  • у Хотінській громаді ворог бив з міномету, пролунало 9 вибухів;
  • у Юнаківській громаді було здійснено обстріл з артилерії (6 вибухів) та міномету (22 вибухів);
  • у Білопільській громаді зафіксовано обстріл з міномету (35 вибухів) та артилерії (33 вибухи), танку (7 вибухів), СПГ (9 вибухів);
  • у Миропільській громаді росіяни скинули 17 мін;
  • на території Великописарівської громади ворог завдав авіаударів КАБ (24 вибухи), ракетного удару, обстрілу з артилерії (9 вибухів) та міномету (8 вибухів);
  • у Середино-Будській громаді було зафіксовано обстріли дронами-камікадзе типу "FPV" (2 вибухи), артобстріли (11 вибухів) та обстріл з міномету (4 вибухи);
  • у Краснопільській громаді ворог вдарив з артилерії (4 вибухи) та міномету (2 вибухи);
  • у Шалигинській громаді здійснено обстріл з міномету (8 вибухів);
  • у Конотопській громаді завдано ракетний удар (2 вибухи) по цивільній інфраструктурі;
  • у Миколаївській громаді завдано ракетний удар по території громади (1 вибух);
  • в Есманьській громаді було здійснено обстріл зі стрілецької зброї.

Нагадаємо, 18 березня росіяни вдарили по цивільній інфраструктурі в Конотопі. "Ворог завдав ударів по цивільній інфраструктурі міста Конотоп та населених пунктах Сумського району", — зазначено у заяві ОВА.

Інформації про загиблих не було. Внаслідок удару в місті пошкоджено об'єкти комунальної сфери. Голова Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що через обстріл постраждала тепломережа.

До слова, у четвер, 14 березня, в Сумській ОВА повідомили, що в області за два дні сталася піврічна норма обстрілів: пролунало 800 вибухів та збільшилося застосування КАБів.

Раніше ми писали, що під Бериславом троє чоловіків загинули від вибуху, коли намагалися розібрати FPV-дрон. За словами голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, чоловіки 45, 55 і 67 років принесли додому FPV-дрон та почали його розбирати. В результаті цього боєприпас здетонував.

"Усі троє зазнали важких поранень і померли дорогою до лікарні", — йдеться в повідомленні.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Росіяни скаржаться на дронову атаку у Воронежі

У Воронезькій області (Російська Федерація) ввечері, 18 березня місцеві ЗМІ повідомили про роботу сил та засобів протиповітряної оборони нібито через атаку дрона.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ.

За інформацією джерела, у місті працює ППО.

У міністерстві РФ у справах цивільної оборони стверджують, що попередньо виїздів пожежно-рятувальних підрозділів немає.

Нагадаємо, у ніч проти 14 березня у Росії заявили про "відбиття" атаки дронів у двох областях, Бєлгородській та Курській.

Вранці оборонне відомство країни-агресора висунуло заяву про новий випадок відбиття повітряної атаки. У звіті фігурує стандартна фраза щодо "припинення спроби" здійснення ударів із застосуванням понад двадцяти безпілотників, адресованих невизначеним об'єктам на території РФ. Звичайно, в цьому "нальоті" російське міністерство обвинувачує Україну.

У заяві наголошується про "перехоплення та знищення" 25 безпілотників. З них, за заявою, 14 були збиті над Бєлгородською областю, а ще 11 — над Курською областю.

Крім того, 6 березня у РФ поскаржилися на атаки дронів одразу у трьох областях. Під ударом аеродром, склад та нафтобаза.Так, о 13:00 повідомлялося про вибух поруч із нафтосховищем під Воронежем. За даними російських ЗМІ, цивільні споруди не постраждали. Протягом ночі та ранку над Воронезькою областю, заявлено, що було збито три безпілотники окупантами.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Експерти розповіли, якою може бути мобілізація в РФ після «виборів»

Після "виборів" президента РФ у країні триватиме мобілізація населення для війни проти України. Однак вона може бути різних видів.

Про це в коментарі РБК-Україна заявили експерти Олександр Коваленко та Олександр Мусієнко.

Мобілізація може стати більш відкритою

Щодо мобілізації, то, як пише CNN, величезні втрати під час захоплення Авдіївки та дрібніших населених пунктів, найімовірніше, можуть змусити Кремль провести масштабну кампанію.

В українській військовій розвідці кажуть, що мобілізація в Росії не припинялася і триває безперервно.

"І так, після цього фарсу, які називали "виборами Путіна", (очікується, — ред.) їхня активізація. Можливо, вони (мобілізаційні заходи, — ред.) можуть мати більш відкритий характер, і це правда", — заявив представник ГУР Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

Скільки росіян можуть забрати на війну

Як вважає Коваленко, мобілізація в Росії буде проведена обов'язково. За його оцінками, набрати в окупаційну армію можуть щонайменше до 0,5 млн осіб.

Мусієнко зазначає, що поки важко сказати, наскільки великою буде мобілізація.

"Для заповнення втрат можуть провести обмежену. Тобто призивати по 20-30 тисяч на місяць для негайної відправки на фронт. Але можуть зважитися і на більше. У них озвучували 300 тисяч за два місяці, я в це не вірю. Набрати, навчити й озброїти за такий термін вони не встигнуть", — розповів він у бесіді з виданням.

Два види мобілізації у РФ

Прискорена мобілізація під літній наступ може обернутися тим, що "будьонівська гвардія" наступатиме за підтримки дронів та авіації.

Це можливий сценарій з метою спробувати десь прорвати фронт, поки Україна не отримала потужнішу підтримку від Заходу.

"Другий сценарій — справжня масштабна мобілізація під кампанію на осінь-зиму. У такому разі можу сказати, що і ми посилимося і будемо потужнішими ніж зараз. Думаю, росіяни й самі це враховують", — додав експерт.

Про результати "виборів Путіна", реакцію світу, сценарії того, як будуть розвиватися подальші події, і про те, до чого варто готуватися нашій країні, — в матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Війна, Україна, світ. На що звернути увагу сьогодні

Президент Володимир Зеленський провів нову Ставку головнокомандувача, в Київ прибув сенатор-республіканець Ліндсі Грем, а в Росії на так званих "виборах" президента переміг Володимир Путін.

РБК-Україна зібрало новини, на які слід звернути увагу сьогодні.

Війна

Ставка Зеленського

Президент Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача. Він заслухав доповіді щодо фронту, витрат та надходження боєприпасів, закупівлі та виробництва техніки, дані розвідок.

На Ставці також обговорили захист об’єктів критичної інфраструктури та продовження будівництва оборонних рубежів.

Удар по Конотопу

Російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі міста Конотоп та населених пунктах Сумського району. Попередньо, загиблих немає. У Конотопі пошкоджено об'єкти комунальної сфери.

Рейд у Бєлгородській і Курській областях

Рейд російських добровольців у Бєлгородській та Курській областях триває вже 7-й день. Повстанці ведуть бої, завдаючи втрат путінському війську та вже розширили "сіру зону" в прикордонні РФ до 51,64 кв. км.

Про те, що як просувається рейд у прикордонні РФ і що там відбувається — читайте в матеріалі РБК-Україна за посиланням.

Атаки на російські НПЗ

У 2024 році відбулося 15 атак безпілотників на 13 нафтопереробних заводів у дев'яти регіонах РФ. З них значні ушкодження понесли 8 об'єктів, підрахували журналісти The Insider.

Загальна встановлена потужність атакованих заводів складає 178 мільйонів тонн на рік, але значних пошкоджень зазнали лише вісім НПЗ сукупною встановленою потужністю 83 мільйонів тонн на рік.

Електронний військовий квиток

В уряді України працюють над створенням електронного військового облікового документа.

Міноборони розробляє та створює такий військовий квиток разом із партнерами.

Реєстр військовозобов'язаних "Оберіг"

У Міноборони пояснили, які функції виконуватиме реєстр військовозобов'язаних "Оберіг".

Зокрема, він має зменшити кількість помилок внаслідок людського фактору, а також заощадити ресурси держави та людини.

Новий спікер Повітряних сил

Ілля Євлаш, який був спікером східного угруповання військ, став новим начальником служби зв'язків із громадськістю Повітряних сил Збройних сил України.

Україна

Політика

Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС ухвалило остаточне рішення щодо виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру, про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Фінанси

Кабінет міністрів виділив 5 млрд гривень для Сил безпеки й оборони. Кошти будуть спрямовані на закупівлю дронів, необхідних на передовій.

Ліндсі Грем приїхав до Києва

До Києва з офіційним візитом прибув республіканець Ліндсі Грем. Він є старшим сенатором США від штату Південна Кароліна. З початку повномасштабної російської агресії Грем не вперше відвідує Україну.

Скандал з ТЦК на Закарпатті

У Закарпатському обласному ТЦК та СП прокоментували нещодавню спробу суїциду військовозобов'язаного. Там заявили, що до громадянина, який спробував вчинити самогубство у будівлі військкомату в Хусті, "жодної фізичної сили не застосовували", а рани чоловік "міг заподіяти собі сам з метою симуляції".

Крім того, до ТЦК додали, що хлопця госпіталізували "в істеричному стані" і в нього знайшли таблетки "Гідазепам", тож "спроба самогубства сталася на тлі вживання наркотичних речовин". Більше подробиць — читайте тут.

50 млрд євро для України

Уряд ухвалив спеціальний план, який необхідний для отримання 50 мільярдів євро Україною від Європейського Союзу впродовж наступних чотирьох років через фонд Ukraine Facility.

Курс

НБУ підняв офіційний курс долара до нового максимуму. Офіційний курс на 19 березня 2024 року встановлено на такому рівні: 38,9744 грн за 1 долар (+0,1746 грн).

Про те, чи зросте курс до 40 гривень та чи варто купувати валюту — читайте в матеріалі РБК-Україна.

Погода

Завтра, 19 березня, в західних областях очікується сніг, а також місцями ожеледиця на дорогах. У решті регіонів можливі дощі.

Світ

"Вибори" у РФ

Диктатор Володимир Путін очікувано перемагає на президентських псевдовиборах у РФ. У ЦВК твердять, він набрав 87,28% після опрацювання всіх "протоколів". А так звані "опоненти" Путіна — Микола Харитонов, Владислав Даванков та Леонід Слуцький набрали по 4,31; 3,85; та 3,20 відсотків відповідно.

В ЄС вже випустили заяву, в якій засудили проведення псевдовиборів, зокрема на тимчасово окупованій території України та зазначили, що не визнаватимуть їхні результати.

Трамп не зміг відповісти, чи допомагатиме Україні у війні

Дональд Трамп в інтерв'ю Fox News ухильно відповів, чи продовжить він допомагати Україні зброєю, чи дозволить Путіну окупувати частину або всю Україну, якщо його знову оберуть президентом.

Трамп сказав, що сподівається, що "до цього не дійде". За його словами, до того часу, поки він візьме на себе повноваження президента, пройде понад дев'ять місяців, а це, як каже Трамп, для війни й політики "вічність".

НАТО

Видання El Pais повідомило, що військові НАТО перебувають в Україні. Але для контролю над озброєннями, розвідувальних операцій і навчання.

При цьому видання опитало безліч військових джерел з України та ЄС за більш ніж два роки війни, і всі вони згодні з тим, що жодна армія НАТО не брала участі в наземних бойових діях.

Румунія

Президент Румунії Клаус Йоганніс дав згоду на перевезення територією своєї країни певних типів зброї для України та схвалив навчання українських пілотів на F-16 у Фетешті.

Дане питання мають розглянути на зустрічі лідерів обох палат румунського парламенту в понеділок. Голосування в залі має відбутися на наступному спільному пленарному засіданні.

Чехія

Чехія закуповує боєприпаси для України у союзників Росії, пише газета The Wall Street Journal. Повідомляється, що поставки здійснюються через Чехію, яка їх закуповує, або треті країни, щоб приховати зв'язок між Києвом та постачальниками і не наражати останніх на гнів Москви.

КНДР

Північна Корея з минулого року відправила до Росії близько 7 тисяч контейнерів з боєприпасами та іншим військовим обладнанням, про це заявив міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік.

Китай

Посол Китаю Ван Шітін заявив, що Пекін розгляне можливість участі у мирній конференції, спрямованій на припинення війни в Україні, яку нейтральна Швейцарія планує провести найближчими місяцями.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Без візитів до ТЦК і в планах бронь. Для чого потрібен реєстр військовозобовʼязаних «Оберіг»

Реєстр військовозобов’язаних "Оберіг" має зменшити кількість помилок внаслідок людського фактору а також заощадити ресурси держави та людини завдяки цифровізації.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони України.

Одним із ключових питань, які має вирішити "Оберіг", є запобігання корупції.

"Завдяки реєстру кожен крок щодо зміни даних відстежується та підтверджується електронним підписом", — заявили в Міноборони.

Що таке реєстр "Оберіг"?

"Оберіг" — це єдиний електронний реєстр призовників, військовозобовʼязаних та резервістів. Він збирає, зберігає та обробляє дані для військового обліку. При цьому раніше уся ця інформація зберігалась здебільшого у паперових картках в ТЦК. Тому ці дані можна було легко "загубити" або втратити. "Оберіг" же має запобігти таким випадкам.

Яка інформація міститься в реєстрі?

  • "Оберіг" міститиме таку інформацію:
  • ПІБ, дата народження, стать;
  • паспортні дані, податковий номер;
  • місце проживання;
  • сімейний стан, відомості про членів сімʼї;
  • відомості про освіту, спеціалізацію;
  • стан здоров'я;
  • місце роботи;
  • відомості про судимість, кримінальну відповідальність.

Які результати від роботи реєстру "Оберіг"?

Працівники ТЦК і треті особи не можуть вносити непідтверджену інформацію до реєстру.

За три тижні взаємодії реєстру з Державною прикордонною службою прикордонники зупинили 230 спроб незаконного перетину кордону з використанням підроблених документів.

3 баз даних ТЦК та СП прибрали дублі та неактуальну інформацію.

Як захищений реєстр "Оберіг"?

Реєстр отримав атестат відповідності, а кожна дія завіряється кваліфікованим електронним підписом. Доступ не є публічним — його мають лише визначені законом структури.

Які послуги будуть запущені на базі реєстру?

Послуга електронного бронювання військовозобовʼязаних громадян.

Електронний військовий обліковий документ (військовий квиток). Це витяг з реєстру, що свідчитиме про обліковий статус громадянина — де він стоїть на обліку, чи придатний до служби.

Е-реєстр військовозобов'язаних

Нагадаємо, 16 січня Верховна рада прийняла законопроєкт №10062 щодо цифровізації армії.

Законопроєкт запускає повноцінний електронний військовий облік. Крім того, запроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій. Раніше реєстр військовозобов’язаних "Оберіг" уже приєднали до Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби.

Повний розбір нового закону та що він змінює — читайте у матеріалі РБК-Україна.

Докладніше про "Оберіг", про те, як він працює і як вплине на мобілізацію, — у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Путіна може зупинити лише падіння цін на нафту, — Reuters

Володимир Путін готовий продовжувати війну на виснаження проти України. Хоча російський народ теж страждає, цього болю недостатньо, щоб змусити новообраного президента змінити курс.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Як зазначається у матеріалі, Путін міг би переглянути своє рішення, якби Захід зміг скоротити нафтові доходи Росії.

Навіть якщо надходження від вуглеводнів залишаться на колишньому рівні, російському уряду доведеться тиснути на своїх громадян. Економіка перегрівається, оскільки Путін, який щойно отримав новий шестирічний термін для продовження свого 24-річного правління, вкладає дедалі більше грошей у війну. Витрати на оборону, які цього року закладено у бюджеті на суму 118 млрд доларів, потроїлися з початку війни. Інфляція складає 7,7%.

Центральний банк підняв відсоткові ставки до 16% і заявив, що офіційна вартість запозичень повинна залишатися високою протягом "тривалого періоду", щоб знизити інфляцію до цільового показника в 4%. Уряд запровадив контролю над рухом капіталу, щоб підтримати рубль.

Уряду також необхідно буде вжити фіскальних заходів, щоб привести внутрішнє споживання у відповідність до виробництва. На першому місці у списку, швидше за все, опиниться підвищення податків, орієнтоване на багатших людей та компанії. Путін уже дав про це сигнал. Хоча такі рішення будуть непопулярними серед деяких, він не зустріне опору

Гармати замість олії

Путін хвалиться, що минулого року зростання економіки Росії становило 3,6%, що більше, ніж у будь-якої з багатих демократій "Великої сімки", які підтримують Україну. ВВП зросте на 2,6%, цього року та 1,1% наступного року, прогнозує Міжнародний валютний фонд.

Але основна картина не така гарна, як кажуть цифри. По-перше, військова економіка за своєю природою не виробляє товарів, які можуть споживати звичайні люди. Оскільки уряд спрямовує більшу частину національного доходу на виробництво танків та снарядів, на споживчі товари та послуги буде менше грошей, каже Тім Еш, стратег RBC BlueBay Asset Management.

Уряд захистив населення від економічних витрат війни, здійснивши рейдерство у своєму фонді національного добробуту для фінансування дефіциту бюджету, який становив 3,7% ВВП минулого року. Але це нестабільно, оскільки ліквідні активи фонду впали більш ніж удвічі з того часу, як Путін вторгся в Україну два роки тому, і зараз становлять лише 2,7% національного доходу. Так чи інакше військова економіка витіснить невійськові витрати. Це відбудеться за рахунок підвищення податків, інфляції, високих процентних ставок та скорочення видатків.

Більше того, війна завдає шкоди середньостроковим перспективам Росії. Західні санкції позбавляють її передових технологій. Продуктивність праці, яку Путін мріє збільшити, у перший рік війни впала на 3,6%. Інвестиції впали до 19,7% ВВП у 2022 році з 21,4% у 2017 році.

За даними уряду США, близько 315 тисяч російських військовослужбовців загинули або зазнали поранень, тоді як незалежне видання Re:Росія оцінює, що понад 800 тисяч людей залишили країну до липня минулого року. Цей витік мозку молодих і освічених людей є ще одним гальмом для економіки.

російська рулетка

Хоча економіка, схоже, перебуває у стані стагнації, президент РФ не стикається з будь-якими внутрішніми фінансовими обмеженнями, що перешкоджають продовженню війни. І при цьому він поки не перебуває під будь-якими зовнішніми обмеженнями.

Путіну вдалося витримати, оскільки Росія, як і раніше, багато заробляє на вуглеводнях. Незважаючи на те, що союзники України наклали ембарго на її нафту, а Європа знайшла альтернативу її газу, 2023 року Росія мала профіцит поточного рахунку у розмірі 51 млрд доларів. Хоча цей показник менший за рекордні 238 млрд доларів у попередньому році, Москва все ще перебуває в плюсі.

Ситуація може змінитись, якщо союзники України зможуть знизити експортні доходи Росії настільки, що вона опиниться у дефіциті, каже Джейкоб Нелл, старший науковий співробітник Київської школи економіки. Він стверджує, що Росія, а до неї Радянський Союз зіткнулися з кризою, коли поточний рахунок став негативним.

Оскільки за необхідності Росія могла б трохи скоротити імпорт, за оцінками Нелла, експорт має впасти приблизно на 80 млрд доларів, перш ніж Путіну доведеться вжити крайніх заходів для стабілізації економіки. Близько 30 млрд доларів із цієї суми можуть бути отримані за рахунок посилення газового ембарго, а також обмежень на експорт добрив та металів, таких як нікель. Але основну частину видатків має бути отримано за рахунок зниження ціни, яку Москва отримує за свою нафту, до 50 доларів за барель.

Це легше сказати, аніж зробити. Наприкінці 2022 року країни "Великої сімки" та інші союзники запровадили ціновий ліміт на російську нафту у розмірі 60 доларів за барель. Проте нафта марки Urals торгується на рівні близько 71 долара за барель, що приблизно на 14 доларів нижче за ціну сорту Brent. Хоча Сполучені Штати посилили санкції щодо танкерів, які порушують цінову межу, Росія може частково обійти їх, використовуючи свій власний флот.

Союзникам України може поталанити, якщо світові ціни на нафту різко впадуть. Без цього їм будуть потрібні набагато жорсткіші заходи, щоб знизити ціну, яку Росія отримує за свою нафту, до 60 доларів, не кажучи вже про 50 доларів.

Ключем до досягнення цієї мети буде переконати Індію, найбільшого імпортера російської морської нафти, перестати платити ціну вище за встановлену межу, каже Нелл. Тоді країна могла б отримати зиск від дешевшої нафти, а її нафтопереробники могли б збільшити свої прибутки.

Проблема в тому, що Росія може відмовитись продавати нафту за такими низькими цінами і натомість обмежити видобуток. Це призведе до зростання світових нафтових цін, що завдасть збитків Індії, а також союзникам України. Хоча скорочення постачання нафти завдасть шкоди Росії, Путін, можливо, буде готовий на якийсь час піти на ризик, якщо високі ціни на нафту підвищать шанси Дональда Трампа на перемогу на президентських виборах у листопаді в США.

Союзники України поки що не готові йти на необхідний ризик, щоб розтрощити доходи Росії. Поки вони цього не зроблять, Путін не матиме фінансової причини припиняти боротьбу, наголошується в матеріалі Reuters.

Нагадаємо, цінова стеля на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, ведену у грудні 2022 року, скоротила доходи Кремля на 14%. Аналіз Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря (CREA) показує, що останній рік цінова стеля коштувала Кремлю 34 млрд євро доходів від експорту, що еквівалентно приблизно двомісячним доходам.

Шукала локації української ППО поблизу Авдіївки: СБУ затримала агентку РФ з кримінальним минулим

Правоохоронці затримали рецидивістку, яка намагалася вистежити локації української ППО поблизу Авдіївки. Тепер їй загрожує довічне ув'язнення.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу СБУ.

"Фігуранткою виявилась місцева жителька, яка перебувала у розшуку за шахрайство та крадіжки. Щоб уникнути покарання за ці злочини, влітку 2023 року жінка втекла до Житомирської області", — йдеться в повідомленні.

Переховувалась та шукала роботу на ворога

Переховуючись в орендованому будинку, жінка активно спілкувалась у чатах російських Telegram-каналів, де намагалась знайти заробіток.

"Таким чином зловмисниця потрапила у поле зору російської спецслужби. Згодом її дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ, особу якого встановлено Службою безпеки", — зазначають в СБУ.

Відомо, що за його вказівкою агентка відновила своє спілкування з колишніми односельцями в Донецькій області, щоб "втемну" одержувати від них "потрібну" інформацію.

Зрадниця під виглядом побутових розмов телефоном намагалась дізнатися про факти роботи української ППО під час повітряних атак рашистів.

У разі "підтвердження", вона далі розпитувала щодо орієнтовного базування вогневих позицій зенітно-ракетних комплексів ЗСУ.

Розвідувальна інформація була потрібна окупантам для "обходу" української протиповітряної оборони на східному фронті.

Попередження планів ворога

Однак російську агентку було вчасно викрито та оперативно проведено заходи щодо убезпечення ППО.

"На фінальному етапі спецоперації фігурантку було затримано у тимчасовому помешканні. Під час обшуку у неї виявлено мобільний телефон, який вона використовувала у розвідувально-підривній діяльності", — зазначають у Службі безпеки.

Наразі їй повідомлено про підозру за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану.

Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення.

Фото: вилучені докази співпраці агентки РФ з ворогом (t.me/SBUkr) Нещодавні затримання агентів РФ

Нагадаємо, РБК-Україна повідомляло про те, як працівники СБУ викрили подружжя агентів ФСБ, які готували ракетний удар для знеструмлення міста Львів.

Крім того, СБУ затримала зрадника, який ремонтував техніку РФ під час окупації Харківської області.

Напередодні ми писали, що правоохоронці знешкодили агентку ФСБ, яка виявилась дружиною "ексрегіонала". Жінка збирала інформацію про Сили оборони у Вінницькій області та виправдовувала збройну агресію РФ.

Вчора стало відомо, що правоохоронці затримали ще одного агента ФСБ. Зрадник намагався отруїти командування ЗСУ у Запорізькій області.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Ветерани з ампутаціями вже навесні планують зіграти перші матчі за «Шахтар»

Футбольний клуб "Шахтар" Ріната Ахметова планує організувати перший матч нової команди "Шахтар Сталеві", створеної для людей з ампутованими кінцівками, уже до кінця весни.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора зі стратегічного розвитку клубу Юрія Свиридова.

"У нас було завдання за два тижні набрати команду і провести тренування. І воно відбулося десь 19−20 лютого. Тому за два тижні ми справилися. Ми не хвилюємося, що постійно немає повноцінної команди у 14−15 хлопців. На першому занятті їх взагалі четверо було. І це нормально. Вони потренувалися, пішли додому і розповіли там своїм знайомим. Ми це зняли і показали. У нас тренується уже стабільно сім людей і двоє ще на реабілітації. Тобто загалом дев’ять. Тому ще місяць, я думаю, і буде повна команда", — зазначив Юрій Свиридов.

Наразі в Україні всього три команди з людей, які втратили кінцівки.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Ракетний удар по Миколаєву: кількість постраждалих збільшилась

Кількість постраждалих в результаті вчорашнього російського ракетного удару по Миколаєву збільшилася до дев'ятьох людей. Перед тим було відомо про шістьох.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Миколаївської обласної державної адміністрації у Facebook.

Зазначається, що ворог вдарив балістикою по інфраструктурному обʼєкту в Миколаєві, випустивши з тимчасово окупованого Криму дві ракети, ймовірно "Іскандер-М".

"Внаслідок ракетної атаки в лікарні загинула одна людина, ще дев’ятеро людей отримали поранення, з них двоє дітей. Постраждалим надається вся необхідна медична допомога", — повідомляють в Миколаївській ОДА.

Крім того, пошкоджено приватні та багатоквартирні будинки та цивільні автомобілі. Також зруйновані ділянки мережі зовнішнього освітлення, частина трамвайних колій та контактної мережі. На місцях обстрілів ведуться відновлювальні роботи.

Миколаївський район

Також вчора близько опівдня ворог наніс артилерійських обстрілів по акваторії Очаківської громади. Постраждалих внаслідок атаки немає.

Ракетний удар по Миколаєву

Нагадаємо, 17 березня, у Миколаєві пролунали вибухи. Пізніше були повторні вибухи. Місцева влада повідомила, що у місті два "прильоти".

Перед тим в командуванні Повітряних сил ЗСУ попереджали про загрозу ударів балістикою зі сходу та півдня.

Місцева влада раніше інформувала, що у в результаті ракетних ударів по Миколаєву було відомо про п'ятьох постраждалих. Пізніше їх кількість зросла до шести осіб.

Як зазначили в Силах оборони півдня України, війська РФ при ракетному ударі по Миколаєву застосували аналогічну тактику, як при обстрілі Одеси позавчора, 15 березня — вдаривши однією ракетою, за кілька хвилин повторили удар в те саме місце.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.