![]()
У ніч на 24 червня збій у системі залізничного зв’язку Deutsche Bahn на кілька годин зупинив рух поїздів по всій Німеччині. Причиною, за даними компанії, стала внутрішня технічна помилка. Ознак кібератаки чи диверсії влада не виявила, однак сам масштаб збою викликав запитання.
Для Німеччини це особливо чутлива проблема, адже країна вважається одним із головних транспортних вузлів НАТО. У разі військової ескалації саме німецькою залізницею мають швидко переміщуватися техніка, військові та вантажі до східного флангу Альянсу.
«Бундесвер у серйозній ситуації не зміг би покластися на залізницю. Мережа поки що до цього не готова, як і працівники залізниці», – сказав BILD фахівець із транспорту Крістіан Беттгер.
Експерт NATO Defence College Яннік Гартманн попереджає, що навіть короткочасні збої в період напруженості можуть стати великою проблемою. На його думку, ключові маршрути, транспортні вузли та системи управління необхідно дублювати, а ремонтні бригади – окремо готувати до роботи в кризових умовах.
Повністю захистити всі колії, кабелі та станції неможливо, визнає Гартманн. Однак нинішній збій, за його словами, показав, що «запас міцності німецької залізничної інфраструктури є надто малим».
Запис Збій на залізниці в Німеччині показав вразливість логістики НАТО спершу опубліковано на НОВИЙ ФОРМАТ.