Київ. 14 березня. ЕНЕРГОРЕФОРМА — Російські окупанти знову пошкодили високовольтну лінію, що живить Чорнобильську АЕС і Славутич, повідомила НЕК "Укренерго".
"Лінію, яка живить ЧАЕС і Славутич, знову пошкодили окупанти після того, як ремонтна бригада "Укренерго" відремонтувала її", — повідомила компанія у своєму фейсбуці в понеділок удень.
В "Укренерго" пояснили, що 13 березня 19:07 після виконаних ремонтною бригадою компанії робіт лінію поставили під напругу й почали відновлення енергопостачання інфраструктури ЧАЕС і Славутича.
"Проте завершити ці роботи не вдалося, тому що окупанти незабаром знову пошкодили лінію. Ремонтна бригада "Укренерго" змушена знову їхати на окуповану територію біля Чорнобильської АЕС, шукати та ліквідовувати нове ушкодження", — зазначили в НЕК.
"Укренерго" наголосила, що Чорнобильська АЕС є важливим об'єктом, який не може залишатися без надійного енергопостачання, також від лінії, що живить атомну станцію, залежить електропостачання жителів Славутича.
"Тому безперешкодний і швидкий допуск ремонтних бригад "Укренерго" до цієї лінії для здійснення оглядів і ремонтів украй важливий не лише для українських споживачів, а і для Європи загалом. Це допоможе уникнути повторної катастрофи на Чорнобильській АЕС і зберегти життя і здоров'я людей, які можуть стати її жертвами", — резюмували в компанії.
Як повідомлялося, 13 березня увечері міністр енергетики Герман Галущенко наголосив, що електропостачання майданчика ЧАЕС відновлено, і тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, не від резервного енергоживлення.
Водночас Галущенко наголосив, що Україна, як і раніше, потребує допомоги міжнародної спільноти для гарантування ядерної безпеки, зазначивши, що самими подвигами з боку українських енергетиків неможливо її забезпечити в умовах військової агресії.
"Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів — Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ — допоможіть нам захистити ядерні об'єкти. Зараз украй важливо змусити ворога піти з наших АЕС і встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об'єктів атомної енергетики України", — закликав глава Міненерго.
Російські війська захопили ЧАЕС 24 лютого, а найбільшу в Європі Запорізьку АЕС із шістьма енергоблоками по 1 ГВт кожен — 4 березня.