Недотримання санкційних обмежень щодо Ірану та Північної Кореї негативно вплинули на результати санкцій проти Росії.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.
"Якщо дивитися правді в очі, Україна зіткнулася з наслідками недотримання санкційних обмежень проти Ірану і Північної Кореї в тому числі", — зазначив він.
Ці дві країни, відносно яких діють санкції, накладені раніше, мають змогу допомогти РФ в подоланні санкційних наслідків.
Через це, ефект від санкцій не такий, на який були сподівання.
"Все виявилось набагато складніше, ніж хотілося (щодо досягнення наслідків санкцій проти РФ, — ред.), у всіх сенсах", — зазначив Власюк.
Окрім цього, була недооцінка стійкості російської економіки і готовність росіян терпіти негаразди, які стали наслідками санкцій.
Але, на його думку, не дивлячись на це, ефект від обмежень для агресора все ж є відчутними.
"Чим технологічніший і складніший сектор, тим більше руйнівних наслідків він зазнав від санкцій. Авіабудування вийшло в нуль… Машинобудування теж майже нема. Єдине, що вони зараз роблять, так це збирають китайські автомобілі. Деревообробна промисловість через закриття ринків Європи майже в нуль. Це те, що серйозно постраждало", — сказав Власюк.
Санкції проти Росії
Під час зустрічі країн G7 було одностайно визнано, що Росія є головною перешкодою на шляху до миру в Україні.
Водночас Сполучені Штати оголосили про розслідування, спрямоване на російських клієнтів у найбільшому банку Швейцарії. Ця ініціатива пов’язана зі змінами після придбання Credit Suisse, що посилило нагляд за одним із провідних у світі керуючих активами.
Велика Британія тим часом анонсувала запровадження найбільшого пакета санкцій, який має на меті вдарити по російському "тіньовому флоту" нафтових танкерів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.