Військовозобов’язані, які не встигли вчасно оновити персональні дані, тепер можуть сплатити штраф онлайн через мобільний застосунок «Резерв+».
Новий сервіс стартував 11 липня і дозволяє зробити це швидко, без паперів та зі знижкою 50%. Про запуск повідомило Міністерство оборони України.
Зокрема, штраф за неуточнення персональних даних до 16 липня 2024 року можна сплатити прямо в застосунку — 8 500 грн замість 17 000 грн. Це дозволяє оперативно закрити справу про адміністративне порушення і прибрати червону стрічку з документа у «Резерв+».
У першій версії сервіс дозволяє оплатити лише штраф за невчасне оновлення даних. Надалі планується розширення функції — для сплати штрафів за інші порушення військового обліку.
Як сплатити штраф онлайн:
-
Оновіть застосунок «Резерв+» до останньої версії та увійдіть у нього.
-
Увійдіть у розділ «Штрафи онлайн», подайте заяву про визнання порушення.
-
Протягом трьох днів отримайте рішення від ТЦК.
-
Після цього відкривається можливість оплатити штраф зі знижкою 50% — 8 500 грн.
-
Після оплати порушення автоматично закривається, а «червона стрічка» зникає з профілю в застосунку.
Що буде, якщо не сплатити штраф вчасно:
-
Якщо не сплатити протягом 20 днів після отримання рішення в «Резерв+» — доведеться платити повну суму — 17 000 грн.
-
Якщо не сплатити протягом 40 днів — штраф подвоюється до 34 000 грн, а справу передадуть до виконавчої служби.
Що відомо про «Резерв+»
Мобільний застосунок «Резерв+» був розроблений у 2023 році Міністерством оборони України для призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Його мета — спростити взаємодію з ТЦК, автоматизувати процес уточнення даних та цифровізувати військовий облік.
«Штрафи онлайн – це сервіс для вирішення питання, яке раніше вимагало особистого візиту до ТЦК чи навіть втручання поліції. Ми пропонуємо прозору та людяну альтернативу», – зазначила Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку.
Запуск сервісу відбувається поступово — повна функціональність стане доступною протягом найближчих кількох днів.
Читайте також: Планують приймати два мільйони туристів на рік: на Львівщині почалося будівництво нового гірськолижного курорту