100 доступних входів у Львові: місто реалізує інклюзивний проєкт за 100 тисяч євро

100 доступних входів у Львові: місто реалізує інклюзивний проєкт за 100 тисяч євро

У Львові стартував проєкт із облаштування 100 доступних входів до громадських і комерційних закладів.

Роботи фінансує ісландська організація RampUp, яка надала місту 100 тисяч євро. Усі роботи виконуються без залучення коштів міського бюджету. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Це цільові кошти — 100 тисяч євро на 100 доступних входів у різні об’єкти міста, незалежно, чи це приватний заклад, чи комунальний. Жодної бюджетної гривні під час цих робіт не витрачається», — зазначив мер.

Першу чергу робіт розпочали на вул. Січових Стрільців — від перетину з вул. Костюшка до будинку №17. Тут, зокрема, планують облаштувати входи до «Книгарні Є», банку та університетських приміщень.

Як відбуватиметься реалізація

За словами Анастасії Дзигаленко, головної спеціалістки департаменту архітектури, проєкт реалізовують поетапно — по 10 входів на кожній ділянці. При цьому обирають локації, де технічно можливо створити безбар’єрний простір.

«Вулиця Січових Стрільців має природний ухил, через що вхідні групи закладів різняться по висоті. Щоб це нівелювати, ми перемощуємо тротуарне покриття і створюємо плавний підйом під кутом 2%», — пояснює фахівчиня.

У випадках, де різниця висоти більша — як-от біля «Книгарні Є» — встановлюють повноцінні пандуси з нахилом 3,5% та поручнями, згідно з державними нормами.

Хто фінансує проєкт

Фінансування на облаштування 100 доступних входів Львів отримав завдяки домовленостям із партнерами з міста Рейк’явік (Ісландія). У 2023 році під час робочої поїздки мер Львова підписав угоду з фондом RampUp.

Цю ініціативу заснував Гаральдур Торлейфссон, успішний ісландський підприємець, який через генетичне захворювання м’язів з 24 років пересувається на кріслі колісному. Його місія — зробити міста доступними для всіх.

Коли завершиться перший етап

Перший етап робіт на вул. Січових Стрільців планують завершити до середини серпня. Роботи виконує ЛКП «ШРП Галицького району».

Мешканців та гостей міста просять з розумінням поставитися до тимчасових незручностей — адже створення безбар’єрного середовища — це питання гідності, турботи та рівних прав для всіх.

Читайте також: Музей Шухевича у Львові відновлять за понад 35 мільйонів гривень: оголошено тендер