Частка м’яса птиці у світовому споживанні сягне 45% за десять років

Світове споживання м'яса зросте на 47,9 млн т у період з 2025 по 2034 рік, зі щорічним збільшенням їстівної роздрібної ваги на душу населення на 0,9 кг.

Про це йдеться у спільному звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), пише Euromeat.

Зазначається, що м'ясо птиці очолить це зростання завдяки низькій вартості, сприятливому харчовому профілю та меншому впливу на навколишнє середовище. До 2034 року воно становитиме 45% м'ясного білка, що споживається у світі.

Фахівці очікують, що світове виробництво м'яса досягне 406 млн т у 2034 році, що на 13% більше, ніж у базовому періоді. На Азію припадатиме 55% зростання на чолі з Китаєм, Індією та В'єтнамом. Латинська Америка зміцнить свої позиції завдяки перевагам у земельних ресурсах, кормах і генетиці. Виробництво м'яса птиці зросте на 28,5 млн т.

Експерти зауважують, що у країнах із високим рівнем доходу занепокоєння щодо добробуту тварин, здоров'я та навколишнього середовища уповільнює споживання м'яса на душу населення, особливо яловичини та свинини. У Канаді та ЄС прогнозується, що загальне споживання на душу населення буде стагнувати або навіть знизиться.

Водночас прогнозується, що частка Китаю у світовому імпорті м'яса знизиться з 20% до 16% до 2034 року, зміняться торговельні потоки. Попри це, очікується, що світовий експорт знову зросте після двох років спаду та досягне 40,2 млн т, причому Бразилія й Австралія поб'ють рекорди.

Номінальні ціни на яловичину та баранину зростуть у короткостроковій перспективі через повільне відновлення запасів. З іншого боку, ціни на свинину та птицю впадуть через збільшення пропозиції та слабкіший попит з боку Китаю. У середньостроковій перспективі реальні ціни на всі види м'яса матимуть тенденцію до зниження, що зумовлено підвищенням продуктивності та зниженням вартості кормів.

Водночас очікується, що викиди парникових газів, пов'язані з виробництвом м'яса, зростуть на 6% порівняно зі збільшенням загального виробництва на 13%. Яловичина й надалі залишатиметься найбільшим джерелом викидів вуглецю, хоча досягнення в генетиці, харчуванні та управлінні тваринництвом пом'якшать її вплив.