Ціни на нафту продовжили своє ралі в п'ятницю, 18 березня, в кінці третього нестабільного торгового тижня. Нафта дорожчає, оскільки незначний прогрес у мирних переговорах між Росією і Україною викликав загрозу посилення санкцій і тривалого перебою в поставках нафти.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Незважаючи на невдачі на полях битв і каральні санкції Заходу, президент Росії Володимир Путін не збирається здаватися. Четвертий день переговорів між російськими та українськими переговірниками проходив по відеозв'язку, але Кремль заявив, що угоди ще не досягнуто.
Ф'ючерси на нафту марки Brent підскочили 2,6%, до 109,39 доларів за барель після зростання майже на 9% в четвер, що стало найбільшим процентним приростом з середини 2020 року. Ф'ючерси на американську нафту WTI зросли на 2,9%, до 105,91 доларів за барель, додавши до стрибка на 8% у четвер.
Незважаючи на відскік, обидва еталонні контракти повинні були закінчити тиждень з падінням приблизно на 3% Після того, як торгувалися в діапазоні 16 доларів. Ціни впали з 14-річного максимуму, досягнутого майже два тижні тому.
"Я все ще очікую більшої волатильності. Існує ще багато невизначеності", — сказав Джастін Смірк, старший економіст Westpac у Сіднеї.
Скорочення пропозиції через санкції щодо Росії, збої в ядерних переговорах з Іраном, виснаження запасів нафти і побоювання з приводу різкого зростання числа випадків захворювання COVID-19 в Китаї, що вдарив по попиту, — все це призвело до того, що протягом тижня ціни різко коливалися.
Аналітики кажуть, що коментарі офіційного представника Кремля про те, що звіт про значний прогрес у мирних переговорах був "неправильним", а президент США Джо Байден назвав Путіна "військовим злочинцем", викликали хвилю покупок у четвер.
Аналітик RBC Capital Хеліма Крофт попередила, що втрати від експорту російської нафти, ймовірно, виявляться стійкими, і що компенсуючих барелів не вистачає.
"За повідомленнями, держсекретар США Блінкен готується відвідати ОАЕ і Саудівську Аравію в кінці цього місяця, і нафтове питання, ймовірно, буде одним з головних пунктів порядку денного", — сказала вона в записці.
Підкресливши обмеженість поставок, консалтингова компанія FGE повідомила, що запаси продукції на суші в ключових країнах в цю пору року на 39,9 млн барелів нижче середнього показника за 2017-2019 роки, а також на 45 млн барелів нижче в річному численні.
Волатильність відлякала гравців від ринку нафти, що, в свою чергу, може посилити коливання цін, вважають трейдери, банкіри та аналітики.
"На такому жорсткому ринку і на такому неліквідному паперовому ринку Ви отримаєте деяку волатильність", — сказав Смірк.
Нагадаємо, Росія вторглася в Україну 24 лютого. Про те, що відбувається прямо зараз, читайте в текстовому онлайні РБК-Україна.
Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.