
Понад 60% урожаю українських яблук іде на перероблення, на свіжий ринок в Україні — 35% і лише 5% — на експорт. Довоєнний показник становив 7%, а нині — 2–3%.
Такими даними у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» поділився керівник компанії USPA Fruit Володимир Гуржій, пише AgroTimes.
Він порівнює цю статистику з великими виробниками яблук у Європі. Польща експортує 21% від усього свого виробництва, Італія — 38%, Франція — 16%, Іспанія — 18%. Бельгія та Нідерланди, хоча і є великими реекспортерами, експортують/реекспортують на зовнішні ринки 60–70% яблук, якщо співвідносити з обсягами власного виробництва.
«Це означає, що їм не вистачає власного обсягу, і вони закуповують іще, а потім експортують, — уточнив експерт. — Ці держави добре розуміються на маркетингу. І для них це не просто слоган на коробці, а дещо глибше, вибудуване десятиліттями».
Далі Володимир Гуржій пропонує подивитись на статистику найближчих конкурентів України. Молдова експортує 22% від вироблених яблук, Сербія — 27%.
«Ця статистика ще цікавіша, якщо знати, що ці країни виробляють приблизно 500 тис. т яблук на рік, тобто є нашими найближчими сусідами серед перших п’ятнадцяти виробників, якщо порівнювати виробництво саме яблук на свіжий ринок», — резюмував він.