Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького» висловило публічне занепокоєння щодо нового генерального плану села Сокільники, який передбачає масштабну житлову та громадську забудову площею понад 50 гектарів у зоні шумового впливу аеропорту.
«Зокрема, затверджений генеральний план пропонує розміщення кварталів багатоквартирної житлової забудови площею більше 50 га із майбутнім населенням близько 14 тис. мешканців безпосередньо в зоні шумового впливу аеропорту», — йдеться у заяві ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького».
У «МА "Львів» попереджають: реалізація генплану може спровокувати численні скарги мешканців на шум та тиск на органи влади щодо обмеження роботи аеропорту. Це, у свою чергу, поставить під загрозу стабільність та подальший розвиток стратегічного транспортного об’єкта. Окремо зазначається, що значне збільшення населення Сокільників до 50 тисяч осіб без належної транспортної інфраструктури може спричинити серйозні затори та ускладнити доступ до аеропорту з усіх напрямків.
«За умови реалізації запланованих житлових масивів стають ймовірними масові звернення мешканців зі скаргами на шум і вимогами обмеження роботи аеропорту, що ставить під загрозу його повноцінне функціонування та розвиток. Аеропорт “Львів” є об’єктом стратегічного значення, частиною національної транспортної та безпекової інфраструктури, і його можливості розвитку не мають бути обмежені подібними містобудівними рішеннями», — наголошується в заяві.
Підприємство закликає органи влади переглянути містобудівні рішення з урахуванням національних інтересів та забезпечення повноцінної роботи найбільшого аеропорту Західної України. Після відновлення цивільного авіасполучення ДП "МА "Львів" ім. Данила Галицького", має всі передумови для трансформації в потужний транспортний хаб Західної України – як у сфері пасажирських, так і вантажних перевезень.
«У зв’язку з цим просимо взяти до уваги зазначені вище загрози, які можуть призвести до закриття аеропорту та/або стати на заваді реалізації перспектив підприємства», — підсумовується в заяві.
Читайте також: Райрада не дала згоду на будівництво біля аеропорту Львова величезного кварталу на 50 тисяч жителів