Вже завершено технологічний етап рекультивації на Грибовицькому полігоні. Наразі тривають роботи зі закупівлі матеріалів, які необхідні для ІІ фази.
Як повідомило «Зелене місто», турецький підрядник GOKSIN INSAAT планує розпочати роботи з кінця березня.
Зазначається, що І фаза рекультивації розпочалася у 2020 році й тривала 4 роки. Для цього було застосовано найкращі європейські практики, зокрема, так відновлювали полігони у Польщі, Литві, Австрії тощо. Підрядник, який виконує роботи, у своїй практиці реалізував близько 100 таких проєктів.
У ході рекультивації застосовано найефективніший формат для відновлення — дренажний геокомпозит. Це сучасна альтернатива щебеню і іншим сипучим матеріалам. Застосовано практику зворотнього осмосу.
Полігон закрили спеціальною мембраною. Працює система рециркуляції. Рівномірно розподіляється і рівномірно забирається газ, який переробляється в електроенергію.
Що зроблено зараз:
- застосували найкращі європейські практики з відновлення ділянки;
- екологічно відмежували полігон від інших територій;
- стабілізували небезпечні схили та розчищили ділянку;
- сформували технічний захисний екран з метою запобігання утворенню фільтратів;
- запобігли забрудненню грунтових вод;
- осушили озера фільтрату;
- встановили систему збору та відведення поверхневих вод зі скидом в існуючу гідрографічну мережу;
- встановили системи збору, підготовки та утилізації полігонного газу з генерацією електричної енергії.
Екологічний ефект від проведених робіт
Застосували комплекс відновлювальних заходів, який має на меті ліквідацію джерел негативного впливу, забезпечення стабільного та контрольованого стану накопичених відходів, а також мінімізацію екологічних наслідків у межах території полігону та зонах його впливу.
Застосування кінцевого покриття полігону сприяє обмеженню проникнення дощових опадів у тіло полігону, запобігає контакту відходів із навколишнім середовищем і мінімізує неконтрольовані викиди біогазу.
Захист тіла полігону від потрапляння дощових та талих вод мінімізує утворення фільтрату. Створить ефективну систему збору фільтрату, що витікає зі сміттєзвалища, яка запобігає його накопиченню в тілі полігону та забезпечує надійний захист ґрунтів, підземних і поверхневих вод від забруднення.
Читайте також: На найбільшому сміттєзвалищі Львівщини розпочинається друга фаза рекультивації