Кожного квітня Львів отримує подарунок весни у вигляді ніжно-рожевих хмарах сакур.
Місця де розквітає сакура перетворюються на романтичні алеї, де кожен куток — ідеальна фотозона. Але за цією красою ховається цілий світ традицій, символів і навіть… великих мрій. 032 зібрав для вас найцікавіші факти про сакури у Львові.
Що таке сакура і чому вона така особлива
У Японії «сакурою» називають будь-яку вишню, але в нашій культурі ця назва закріпилась за вишнею дрібнопильчастою — декоративним деревом, яке не плодоносить, зате щедро дарує рожеве цвітіння. Для японців сакура — не просто рослина, а справжній національний символ краси, молодості та надії. Її зображення можна побачити на гербах поліції, військових одностроях та в мистецтві.
Щовесни мільйони японців беруть участь у традиції ханамі — спогляданні цвітіння. Пікніки під рожевими деревами, прогулянки квітучими алеями, спостереження за «пелюстковою хуртовиною» — це ціла філософія насолоди моментом.
Найбільша локація сакур у Львові — парк імені Папи Римського Івана Павла ІІ
На Сихові біля храму Різдва Пресвятої Богородиці є найбільша кількість дерев у місті Лева — близько 120 сакур. Більшість із них посаджені тут десять років тому.
Тепер це одне з улюблених місць для прогулянок львівʼян навесні. Сотні львівʼян сьогодні приходять у сквер, щоб помилуватися рожевим сяйвом.
А перші сакури в цьому парку були висаджені у 2011 році. Також у якості подарунка від посла Японії було отримано 20 сакур.
Сакуровий Львів: де ще шукати рожеву весну
Львів’яни також мають свою ханамі — і вона стає дедалі популярнішою. У місті є десятки локацій, але головні з них це:
-
Площа Петрушевича — тут квітнуть понад 20 дерев сорту канзан.
-
Вулицях Чернівецька, Городоцька, Зелена, Героїв Майдану та Тютюнників — розкидані невеликі рожеві оази.
-
Площа Митній та площа Музейна — для тих, хто шукає весну в центрі міста.
-
Шевченківський гай.
-
Парк культури.
-
Вхід до ЛТЕУ на Туган-Барановського, 10 — там сакура дарує атмосферу затишку і тиші.
-
Перетин вулиць Студентської та Зеленої.
-
Залізничний вокзал. Якщо ви проїздом у Льові і не матимете часу на екскурсію, то кілька сакур ростуть просто на площі Двірцевій, біля входу на вокзал.
Грандіозна мрія — найбільший парк сакур в Європі
А зовсім поруч із Львовом, у селі Пасіки-Зубрицькі, народжується справжня мрія — створити найбільший у Європі парк сакур. Місцевий житель і колекціонер декоративних рослин Анатолій Куновський планує висадити понад 5000 дерев уздовж мальовничого берега річки Зубра. Він вже висадив 500 дерев одразу 11 сортів.
Проєкт має назву «Манівці», на честь вигинів річки, що ніби самі створюють художній сюжет. Анатолій зізнається, що на ідею надихнула війна — у складні часи людям як ніколи потрібна естетична терапія та краса природи. «Нічого так не гріє душу, як цвітіння», — каже він.