У Львові дітям з діабетом безкоштовно встановлюють інсулінові помпи

0
3

У Львові дітям з діабетом безкоштовно встановлюють інсулінові помпи

Дітям з діабетом першого типу у Львівській громаді безкоштовно встановлюють інсулінові помпи. Їхня вартість у 80 тисяч гривень покривається завдяки спеціальній міській програмі.

Загалом цього року інсулінові помпи вже встановили 15 пацієнтам дитячої лікарні, повідомляє Львівська міська рада.

У дитячій лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова вже не вперше коштом громади міста встановлюють інсулінові помпи дітям. Завдяки спеціальній програмі минулоріч закупили та встановили пацієнтам 15 інсулінових помп, а цьогоріч виділили кошти ще на 23 таких пристрої.

«Інсулінова помпа – це пристрій, який безперервно вводить інсулін дитині підшкірно. Коли дитина користується інсуліновими шприц-ручками, які зазвичай призначають на початку хвороби, то потребує мінімум 4 ін’єкції інсуліну в день, а це 4 проколи шкіри. Інсулінова помпа дозволяє робити одну ін’єкцію на три дні. Це покращує якість життя дитини та, що найважливіше, допомагає краще компенсувати діабет», – пояснює дитяча ендокринологиня Юлія Сворень.

Вартість інсулінової помпи – 80 тисяч гривень. А щомісяця змінні матеріали до приладу коштують ще близько 5 тисяч гривень. І помпу, і інфузійні набори до неї завдяки міській програмі покривають коштом міського бюджету. Це допомагає батькам, особливо з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Після встановлення помпи лікарі коригують рівень інсуліну залежно від стилю життя дітей.

Зі слів керівниці управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марти Матюшко, встановлення інсулінових помп – дуже важливий крок для підтримки дітей з діабетом у Львові. Адже це дозволяє їм жити активним життям без постійних ін'єкцій.

Подати заявку на встановлення інсулінової помпи можна через спеціальну гугл-форму. Медики формують лист очікування. Першочергове право на встановлення помпи мають діти, чиї батьки є учасниками бойових дій, багатодітні чи малозабезпечені.

Читайте також: У Трускавецькій громаді хочуть доплачувати за кожну новонароджену дитину: подробиці