Викрадений росіянами з Маріуполя Богдан Єрмохін повернувся в Україну

Викрадений російськими окупантами з міста Маріуполь Донецької області підліток Богдан Єрмохін повернувся в Україну в неділю, в день свого 18-річчя.

"Нашій команді вдалося повернути додому Богдана Єрмохіна — українського хлопця, якого росія вивезла з окупованого Маріуполя до московської області… Сьогодні Богдану виповнилося 18 років. Хлопець раніше звернувся до президента України з проханням допомогти йому виїхати в Україну. Ми були в постійній комунікації з Богданом, і він уже в Україні поруч зі своєю сестрою", — написав керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у телеграм-каналі.

За його словами, повернення Єрмохіна стало можливим у межах реалізації затвердженого плану дій президента України Володимира Зеленського Bring Kids Back UA.

"Дякуємо нашим партнерам із Держави Катар та міжнародній організації ЮНІСЕФ", — додав Єрмак.

Інформацію про повернення Єрмохіна в Україну підтвердив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Богдан Єрмохін в Україні!.. Повернення відбулося у взаємодії з Державою Катар, ЮНІСЕФ, Посольством України в Білорусі за результатами перемовин з російською стороною… Також стосовно возз'єднання хлопця з сестрою вів комунікацію з уповноваженою з прав людини в Росії. Це був тернистий шлях", — написав він у фейсбуці.

За словами омбудсмена, Єрмохін "пережив багато чого, перебуваючи в Росії, але він хотів бути вдома. Сьогодні його бажання здійснилося. Я впевнений, що своє 18-річчя Богдан не забуде!"

"Наша команда продовжить працювати далі. Адже завдання повернути додому всіх українців", — резюмував Лубінець.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Єрмохін у ніч на неділю вилетів із РФ до Білорусі.

Як повідомлялося, Лубінець 10 листопада повідомив про досягнуті домовленості про повернення Єрмохіна в Україну.

Богдан Єрмохін, сирота, який перебував під опікою держави і навчався в Маріупольському вищому металургійному професійному училищі, у віці 17 років був викрадений росіянами і вивезений спочатку в окупований Донецьк, потім на територію РФ. Російська влада перешкоджала його поверненню в Україну, примусила підписати заяву про те, що він хоче залишитися в РФ до повноліття, видала російський паспорт, а також вручила повістку до військкомату на грудень 2023 року, коли йому виповниться 18 років.

В Україні в нього є двоюрідна сестра, яка виступає його офіційним піклувальником.