Акціонерне товариство «Мономах», яке володіє такими популярними українськими чайними брендами як Lovare, Monomax, Stefano, Ferarra, «Три Слона» опинилося в центрі скандалу — компанію звинувачують у співпраці з РФ під час повномасштабної війни. Сама компанія ці обвинувачення відкидає.
Про зв’язки компанії з Росією повідомило видання «Бізнес Цензор», посилаючись на джерела в правоохоронних органах та СБУ. За даними слідства, співвласник «Мономаха» Тарас Барабаш перебуває у розшуку у справі про пособництво державі-агресору.
Слідство встановило, що з 2018 року компанія експортувала чай до Росії та Білорусі, а після введення заборон Кабміном і НБУ у 2022 році, бізнес нібито продовжив постачання через обхідну схему: спочатку — транзит через Польщу до Білорусі, а далі — до РФ.
У відповідь на звинувачення компанія «Мономах» заявила, що це — «агресивна інформаційна атака» з метою дискредитувати бренд і тиснути на український бізнес. В офіційній заяві йдеться, що поширена інформація не відповідає дійсності.
«Ми не співпрацюємо з Росією, не ведемо бізнес на її території та діємо виключно в межах українського законодавства. Це суперечило б нашій совісті та суті компанії», — йдеться у заяві «Мономаха».
Компанія вважає досудове розслідування необґрунтованим і заявляє про намір захищати свою репутацію у правовому полі.
Запис Власника бренду Lovare звинуватили в постачанні продукції до Росії спершу опубліковано на НОВИЙ ФОРМАТ.