25 квітня Рада в цілому проголосувала за законопроект про обчистення страхового стажу №9453 в Україні. "За" виступили 303 депутати.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram нардепа Олексія Гончаренка, уряд online.
Згідно цього законопроекту, за словами нардепа, розмір пенсії обчислюється пропорційно до страхового стажу, набутого в Україні, для осіб, які працювали як в Україні, так і за її межами. А стаж роботи, набутий в державах колишнього СРСР, зараховується до загального страхового стажу.
"Також визначаються умови пенсійного забезпечення для військових, які набули страховий стаж в РФ. Крім того, буде здійснюватись щорічна ідентифікація пенсіонерів, які тимчасово проживають за кордоном, щоб продовжувати їм виплати пенсій", — додав Гончаренко.
Що не прийняли
Водночас, як зазначив він, в нормах законопроекту йшлося і про збільшення пенсії працівникам ДБР.
"Але це рішення провалено", — констатував нардеп.
Переваги прийняття законопроекту
Як зазначає уряд online, прийняття цього законопроекту розв'язує низку проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли через початок повномасштабної російської агресії.
Зокрема:
- спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду рф. Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в України;
- для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення;
- до страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не зараховуватиметься робота на країну-агресора після 2014 року.
Страховий стаж в Україні
Щоби піти на пенсію, українцям необхідно набрати певний страховий стаж. Але у житті виникають різні обставини, і іноді людина може мати періоди, коли вона не може працювати. Однак для деяких громадян цей період може бути врахований у страховому стажі.
Водночас, якщо за людину не відраховуються щомісячні платежі до Пенсійного фонду, такий стаж не враховується, навіть якщо вона працює. Так, у 2024 році мінімальний стаж для виходу на пенсію у 60 років для чоловіків і жінок становить 31 років, у 63 роки — 21-31 років, в 65 — 21 років. Докладніше — у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.