Правоохоронці Львівщини викрили та затримали 34-річного львів’янина, колишнього військовослужбовця, який разом із спільниками налагодив канал для самовільного залишення військових частин бійцями ЗСУ.

Схема передбачала не лише дезертирство з частин, дислокованих в області, а й подальше незаконне переправлення осіб за межі України в обхід пунктів пропуску, повідомляє поліція Львівщини.

За свої послуги зловмисники вимагали від 4000 до 6000 доларів. За ці кошти «клієнтам» розробляли маршрут втечі, проводили інструктаж та забезпечували трансфер в обхід блокпостів. Цікаво, що для перевезення дезертирів організатор використовував власний електромобіль Tesla Model Y.

Фігуранта затримали 22 квітня у місті Рудки безпосередньо після отримання 6000 доларів від чергового «клієнта». Під час обшуків у помешканні та в автівці затриманого вилучили великі суми готівки у різних валютах.

«Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.27 – ч.4 ст.408 (Пособництво у дезертирстві) Кримінального кодексу України», — зазначають у правоохоронних органах.
Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави. Якщо провину буде доведено, чоловікові загрожує від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі. Слідство триває.
Читайте також: Тур на квадроциклі за 10 тисяч євро: у Львові затримали організатора схеми втечі за кордон, – ФОТО
Джерело: 032.ua