У львівській лікарні святого Миколая виходили дівчинку з вагою 600 грамів

0
8

У львівській лікарні святого Миколая виходили дівчинку з вагою 600 грамів

Команда неонатологів дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова виходила дівчинку, яка народилася на 24-му тижні вагітності з вагою лише 600 грамів. Для цього їм знадобилося сім місяців.

Про це розповіли у пресслужбі Львівської міськради.

«Софійка третя і дуже бажана дівчинка в родині Данчівських, яка мешкає неподалік Львова. Попередні дві вагітності у її мами Андріани протікали без ускладнень. Коли 32-річна жінка носила під серцем уже третю донечку, у неї почались кровотечі. Була загроза втратити маля. Лікарі намагалися зберегти вагітність, але все було марно. На 24 тижні вагітності у жінки сталося відшарування плаценти і єдиним шансом на порятунок і крихітки, і мами був терміновий кесарів розтин. Його виконали у пологовому відділенні нашої лікарні», – розповіли у лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Софійка з’явилася на світ вагою всього 600 г, дуже незрілою. Рятувати маля взялася команда відділення інтенсивної терапії новонароджених. Перші тижні життя Софійки були справді боротьбою, адже дівчинка мала незрілі легені і вже в першу добу життя потребувала трьох доз сурфактанту – спеціального препарату, який вводять в легені таких діток, щоб допомогти дихати.

«Теплий та затишний кювез на перші пʼять місяців життя замінив Софійці мамин животик. Також через раннє народження виникло чимало супутніх ускладнень, зокрема пневмонія і бронхолегенева дисплазія, що часто буває у екстремально незрілих немовлят. Тому дівчинка більше 100 днів не могла дихати самостійно – їй допомагав апарат штучної вентиляції легень, а згодом і CPAP – пристрій, що під тиском подає безперервний потік повітря. Самостійно їсти дівчинка теж довго не могла. Тому тривалий час Софійка отримувала харчування через зонд, допоки не навчилася їсти самостійно», – розповіли у медзкладі.

І лише, коли крихітній пацієнтці виповнилося вже 5 місяців, загроза її життю минула. Софійка підросла, окріпла і її нарешті змогли перевести з реанімації у відділення патології новонароджених та почали потрохи готувати до майбутнього повернення додому.

«Після 7 місяців перебування у лікарні Софійку нарешті виписують! З вагою – 4 кг 330 г! Ще деякий час немовля дихатиме за допомогою кисневого концентратора, але і це мине», – додали у лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

У львівській лікарні святого Миколая виходили дівчинку з вагою 600 грамів, фото-1

Читайте також: Львівські лікарі виходили хлопчика, який народився на 28 тижні вагітності