17.2 C
Lviv
П’ятниця, 5 Червня, 2026

Американський журналіст визнав провину у співпраці з урядом Китаю

Эксклюзив

Американський журналіст Томас Вейр Поукен II визнав себе винним у справі про незаконну діяльність в інтересах Китаю без належної реєстрації як іноземного агента.

За даними прокуратури США, 50-річний Поукен протягом кількох років співпрацював з особами, які працювали на китайський уряд або діяли від його імені.

Слідство стверджує, що журналіст виконував завдання та сприяв поширенню інформації в інтересах китайської сторони, не повідомивши про це американську владу відповідно до вимог законодавства.

Під час судового процесу він визнав провину, що може вплинути на остаточне рішення суду щодо покарання. У Міністерстві юстиції США заявили, що справа є частиною ширших зусиль із протидії прихованому іноземному впливу та діяльності незареєстрованих агентів на території країни.

Водночас адвокати Поукена наголошують, що він співпрацює зі слідством і визнав свою відповідальність. Остаточний вирок у справі буде оголошений пізніше, а сам процес привернув увагу до питань іноземного впливу та національної безпеки у США.

Аріна Щукіна, студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченко.

Запис Американський журналіст визнав провину у співпраці з урядом Китаю спершу опубліковано на НОВИЙ ФОРМАТ.

Останні новини